Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43184.7
-1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2329.16
2.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.38
-2.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.1
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Capital International MicroStrategy Hissesi Aldı!

MicroStrategy yüklü yatırım aldı!

Clock
Paylaş
Capital International MicroStrategy Hissesi Aldı!

Finansal hizmetler şirketi Capital International, teknoloji şirketi MicroStrategy hissesine yarım milyar $’dan fazla yatırım yaptı.

MicroStrategy’nin 2021’in ikinci çeyreği için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvurularda, Capital International Investors’un 953.242 adet MicroStrategy hissesi satın aldığını açıkladı. SEC başvurusunun yayımlanmasının ardından, MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı %1.5 civarında artış gösterdi ve hisse başına fiyat 628.44 $’a kadar ulaştı. Bu sayede Capital International’ın MicroStrategy’ye yaptığı yatırım 600 milyar $ değerine yükseldi.

728×90 muhabbit - Capital International MicroStrategy Hissesi Aldı!300x250 muhabbit - Capital International MicroStrategy Hissesi Aldı!

Capital International’ın SEC’e sunduğu 2021 başvurusunun, firmanın 31 Mart itibarıyla MicroStrategy’de herhangi bir hisseye sahip olmadığını gösterdiği de bildiriliyor.

MicroStrategy Geçtiğimiz Yıldan Bu Yana Bitcoin Satın Alıyor!

Geçtiğimiz sene 250 milyon $’dan fazla Bitcoin satın alacağını açıklayan şirket, an itibarıyla 3.5 milyar $’dan daha fazla BTC fonuna sahip. Tam olarak 105.085 adet BTC’yi elinde tutan şirket, sene içinde ciddi alımlar yaptı. Bu denli kripto para sahibi olan şirkete, böylesine bir yatırım yapılmasına rağmen BTC’nin fiyatı görünüşte etkilenmedi. Bitcoin son 24 saatte %2 artış göstererek 33.438 $’a ulaştı.

Geçen ay firma, daha fazla Bitcoin satın alabilmek için “özel bir teklif ile toplam 400 milyon $’lık teminatlı senetler” sunmayı planladığını duyurmuştu. MicroStrategy daha sonrasında bu teklifi 500 milyon $’a çıkardı ve yaklaşık 490 milyon $’lık Bitcoin satın aldı. Fakat tüm bunlara rağmen MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatları, kısa bir süre içinde %2’den fazla düşüş gösterdi.

Tahmin edebileceğiniz gibi teknoloji firmasının hisseleri an itibarıyla Bitcoin ile ortak bir hareket gösteriyor. Bitcoin’in fiyat hareketleri ile ciddi korelasyon gösteren hisse senedi, geçtiğimiz aylarda yaşanan düşüşle aynı hareketi izlemişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar