Muhabbit

ANALİZ

Cardano ADA Fiyat Analizi 03.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Cardano ADA Fiyat Analizi 03.07.2021

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde inceleyeceğim coin Cardano. Sanıyorum ki ilk defa Cardano için fiyat analizi yazısı hazırlıyorum. ADA her zaman yakından takip ettiğim bir coin değil. Ancak direnç üzerine çıktığını görünce paylaşmak istedim. Lafı fazla uzatmadan analiz kısmına geçelim.

ADA Fiyat 3 Temmuz 2021

Cardano fiyat verilerindeki son 2 haftalık zaman dilimine baktığımızda en düşük değeri 1 dolar seviyesi iken en yüksek değeri ise 1,45 dolar seviyesidir. Bu zaman dilimindeki en yüksek seviyesini ise bugün gerçekleştirdiği yükseliş ile sağlamıştır. Şu an 1,42 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

ADA Grafik 3 Temmuz 2021

rUqJWYKJ - Cardano ADA Fiyat Analizi 03.07.2021
Cardano ADA fiyat grafiği 03.07.2021. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

4 saatlik Cardano vadesiz kontrat (ADAPERP) grafiği. Fiyat verileri FTX borsasına aittir ve grafik tradingview’den alınmıştır. Grafik ve ölçümler logaritmik ayarlardadır.

ADA Analiz 3 Temmuz 2021

Grafikteki yeşil alanlar her zaman olduğu gibi grafikteki destek ve direnç bölgelerimiz. Grafiğin altındaki ve üstündeki alanlar büyük zaman dilimine ait bölgeler olduğundan daha geniştir. Ortadaki iki bölge ise 4 saatlik zaman dilimindeki bölgeler.

22 haziran günü gerçekleşen düşüşün büyük zaman dilimindeki destekten döndüğünü görmekteyiz. Sonrasında ise fiyatta güzel bir toparlanma gerçekleşmiş durumda, yaklaşık %40 fiyat artmış durumda. Bu yükseliş süresince de 1,4 dolar bölgesindeki direnci çokça test ettiğini görmekteyiz. Sonrasında ise bu direncin üzerine atmış durumda kendisini. Bu da tahmin edebileceğiniz üzere oldukça olumlu bir gelişme. Artık bu direncin destek olarak çalışacağını söyleyebiliriz.

ADA Yorum 3 Temmuz 2021

Cardano için genel durumu toparlayacak olursam, fiyat 1 dolar bölgesini test ettikten sonra güzel bir toparlanma yaşamış durumda. Ayrıca 1,4 dolar bölgesindeki direnci ısrarla test etmiş ve kırmış. Sadece bu kısma baktığımızda bile rüzgarın halen olumlu estiğini söyleyebiliriz. Zaten 4 saatlik zaman diliminde fiyatın önündeki direnç bölgesini grafikte gösterdim. Fiyat tekrar bu kırdığı bölgenin altına inmedikçe olumlu havanın devam edeceğini düşünüyorum.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar