Muhabbit

Cardano ADA Fiyat Analizi 13.03.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

cardano fiyat analizi 4

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Cardano yani ADA’yı inceleyeceğim. Cardano grafiğini teknik açıdan inceleyeceğim ve olası hareketleri inceleyeceğim. Sizleri çok fazla bekletmeden fiyat analizi yazımıza geçelim.

ADA Fiyat 13 Mart 2022

1 Mart 2022 tarihinde 1 dolar seviyesinin üzerine çıkan ADA, bu seviyede tutunamadı. Şu an 0,814 dolar seviyesinde işlem gören Cardano, 1 dolar seviyesini tekrar görmesi için %22,5 oranında yükselmeli.

ADA Grafik 13 Mart 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 13.03.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

4 saatlik zaman diliminde hazırladığım grafiğim yukarıda bulunmaktadır. Grafiği Binance borsasının sağladığı Cardano/TetherUS (ADA/USDT) paritesini kullanarak TradingView aracılığıyla hazırladım. Grafik üzerinde yeşil düşen trend çizgisi bulunmaktadır. Büyük zaman diliminde oluşan yapı, 1 günlük grafikte aşağıda bulunmakta.

Cardano ADA fiyat grafiği 13.03.2022. 1 günlük grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

ADA Analiz 13 Mart 2022

Destek ve direnç bölgelerimizi 4 saatlik grafikte mor alanlar yardımıyla belirttim. Daha önceki ADA fiyat analizinde belirttiğim gibi 2 Eylül 2021 tarihinde başlayan 3 temaslı bir düşen trend çizgimiz bulunmakta. Fiyat açısından baktığımız zaman düşen trend çizgisinin altında işlem görmemiz olumlu bir durum olarak karşılanmaz. Bu nedenle en kısa süre içerinde düşen trend çizgisinin üzerine çıkılması oldukça önemli.

Fiyat grafiğinin güncel durumuna baktığımız zaman 0,7 dolar destek bölgesine yakın seviyede hareket etmekte. Takip ettiğim direnç bölgesi ise 0,95-1 dolar arasında bulunmakta. Bu nedenle destek bölgesinden tepki alınması durumunda, 1 dolar direnç bölgesi hedeflenebilir.

ADA Yorum 13 Mart 2022

Destek bölgemizden beklenen tepkinin gelmesi durumunda 1 dolar seviyesinde dikkatli olunmalı. Yatay direnç bölgesinin ve düşen trend çizgisinin kesişimi olması nedeniyle oldukça önemli bir seviye olacaktır.

Cardano grafiğimiz için teknik değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version