Muhabbit

Cardano ADA Fiyat Analizi 13.10.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

cardano ada fiyat analizi 1

ada fiyat analizi

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Cardano yani ADA’yı inceleyeceğim. ADA grafiğini teknik açıdan değerlendireceğim ve olası fiyat hareketlerinden faydalanmaya çalışacağız.

ADA Fiyat 13 Ekim 2022

Şu an 0,3754 dolar seviyesinde fiyat hareketini sürdüren Cardano, alçalan kanal yapısı içerisinde fiyat hareketini sürdürmekte.

ADA Grafik 13 Ekim 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 13.10.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

TradingView aracılığıyla hazırladığım grafikte, Binance borsasının ADA/USDT paritesini kullandım. 4 saatlik zaman diliminde olan grafiğimizin üzerinde destek, direnç ve alçalan kanal yapısı bulunmakta. Fiyatın, alçalan kanal yapısının alt ve üst çizgisinden aldığı tepkiler beyaz ok işaretleri ile belirtilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

ADA Analiz 13 Ekim 2022

Her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimizi mor alanlar ile takip ediyoruz. 0,4 dolar seviyesini kıran ADA, 0,35 dolar destek seviyesine kadar geriledi. 0,35 dolar destek seviyesi aynı zamanda alçalan kanal yapısının alt çizgisine denk gelmekte. Alçalan kanal yapısının alt çizgisine 2, üst çizgisine 3 olmak üzere toplam 5 temas bulunmakta. Kanal yapısının güvenilir olarak değerlendirilmesi için minimum 5 temas aranmaktadır. Bu nedenle güncel Cardano fiyat grafiğinde bulunan alçalan kanal yapısı güvenilir olarak takip edilebilir.

Alçalan kanal yapısının alt çizgisinden tepki alınmasıyla birlikte, %9 oranında değer kazanılmış durumda. Kanal alt çizgisinden alınan tepki ile birlikte direnç bölgeleri ve kanal üst çizgisi takip edilebilir. Kanal üst çizgisinin kırılması durumunda bir kanal boyu yükseliş beklenir. Bu nedenle kanal üst çizgisine alarm kurarak takip etmek mantıklı olacaktır.

ADA Yorum 13 Ekim 2022

Cardano grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafikte gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version