Muhabbit

Cardano ADA Fiyat Analizi 14.04.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

cardano fiyat analizi 4

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Cardano yani ADA’yı inceleyeceğim. Cardano grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri inceleyeceğim fiyat analizi yazımda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Cardano grafiğini fiyat, grafik ve analiz başlıkları altında değerlendireceğim. İlk olarak fiyat başlığından başlayalım.

ADA Fiyat 14 Nisan 2022

Geçtiğimiz günlerde 1 dolar seviyesinin altına düşen ADA şu an 0,931 dolar seviyesinde işlem görmekte. 4 Nisan 2022 tarihinde başlayan düşen trend çizgisi fiyat açısından oldukça önem teşkil etmekte. Bildiğiniz gibi trend çizgileri fiyat açısından oldukça önemli. Bu nedenle trend çizgimizi yakından takip edeceğiz.

ADA Grafik 14 Nisan 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 14.04.2022. 1 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

TradingView aracılığıyla hazırladığım grafikte kullanılan veriler Binance borsasının sağladığı ADA/USDT paritesine aittir. Grafiğimiz 1 saatlik zaman dilimindedir. Destek, direnç ve düşen trend çizgisinden oluşan grafiğimizde düşen trend çizgisine yapılan temaslar beyaz ok işaretleri yardımıyla gösterilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

ADA Analiz 14 Nisan 2022

Mor alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerini belirtmektedir. Şu an 0,91 dolar destek seviyesi üzerinde işlem gören Cardano oldukça önemli bir seviyede bulunmakta.

Grafiğimizin güncel durumuna baktığımız zaman fiyatın düşen trend çizgisi ile destek bölgesi arasında bulunduğunu görmekteyiz. Kısa süre içerisinde destek bölgesi veya düşen trend çizgisi kırılacaktır. Bu nedenle grafiğimizi alarm kurarak takip etmek oldukça önemli.

Fiyatın, düşen trend çizgisinin üzerine çıkması durumunda direnç bölgelerinin test edilmesi beklenir. Diğer yandan destek bölgesinin kırılması durumunda kırılan destek bölgesi artık direnç bölgesi olarak çalışacaktır. Umarım kırılım düşen trend çizgisi tarafında gerçekleşir ve ADA yatırımcılarını sevindirir.

Cardano grafiğimiz için teknik değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version