Muhabbit

Cardano ADA Fiyat Analizi 17.08.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Cardano yani ADA’yı inceleyeceğim. ADA grafiğini destek ve direnç bölgelerini kullanarak teknik açıdan değerlendireceğiz. Ayrıca grafiğimizdeki teknik göstergeler yardımıyla olası fiyat hareketlerini inceleyeceğiz.

ADA Fiyat 17 Ağustos 2022

0,6 dolar direnç bölgesine kadar yükseliş gerçekleştiren Cardano, şu an 0,53 dolar seviyesinde işlem görmekte. 0,55 dolar seviyesi ADA grafiğinde oldukça önem teşkil etmekte. Bu seviyenin önemini analiz başlığı altında detaylıca aktaracağım.

ADA Grafik 17 Ağustos 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 17.08.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafikte Binance borsasının ADA/USDT paritesine aittir. TradingView aracılığıyla hazırladığım grafik 4 saatlik zaman dilimindedir. Grafik üzerinde görüldüğü gibi destek ve direnç bölgeleri bulunmaktadır. Ayrıca fiyatın 0,55 dolar seviyesinden aldığı tepkiler beyaz ok işaretleri ile gösterilmiştir. Grafiğin alt kısmında ise RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

ADA Analiz 17 Ağustos 2022

Grafik üzerinde bulunan mor alanlar destek ve direnç bölgelerini belirtmektedir. Destek ve direnç bölgelerinden alınan tepkilere baktığımız zaman bu seviyelerin oldukça iyi çalıştığını görmekteyiz. Uzun bir süredir 0,55 dolar seviyesinin altında işlem gören Cardano, bu seviyenin aşılmasıyla birlikte %7,9 oranında değer kazanarak 0,6 dolar direnç seviyesine kadar yükseldi. Direnç bölgesinden satış baskısıyla karşılaşan ADA 0,55 dolar seviyesini kaybetmiş durumda.
Güncel ADA grafiğine baktığımız zaman 0,55 dolar seviyesinin kaybedildiğini görmekteyiz. Bu nedenle mevcut pozisyonlarda daha dikkatli olmakta fayda var. 0,55 dolar seviyesinin kırılmasıyla birlikte kırılan destek seviyesi artık direnç bölgesi olarak çalışacaktır.

ADA Yorum 17 Ağustos 2022

Cardano grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Grafikte gelişmeler olduğu takdirde grafiğimizi güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version