Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39478.38
1.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2159.06
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.98
-0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.9
0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cardano’nun CEO’su, Metaverse Hakkında Konuştu!

Cardano’nun CEO’su, “metaverse”ün kripto para ekosistemi için muazzam bir ürün kategorisi olacağını söylüyor!

Clock
Paylaş
Cardano’nun CEO’su, Metaverse Hakkında Konuştu!

Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, “Metaverse”ün ve kripto para sektörüne gümbür gümbür giriş yapması hakkında düşüncelerini paylaştı.

728×90 muhabbit - Cardano'nun CEO'su, Metaverse Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Cardano'nun CEO'su, Metaverse Hakkında Konuştu!

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

16 Kasım 2021’de yayımlanan ”Thinking Crypto” adlı podcast’e konuk olan Charles’a, “metaverse” hakkında sorular yöneltildi.

Charles, Metaverse’ün sandığımızdan daha farklı arayüzlere sahip olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Oculus rift, HTC Vive ve Apple artırılmış gerçekliğe büyük yatırımlar yapıyor. Ethereum’un kurucu ortağına göre, büyük olasılıkla 2025 yılına kadar Apple, VR gözlüklerini piyasa sürecek ve Samsung daha gelişmiş bir AR gözlük çıkartacak.

Metaverse’ün Yaşadığımız Dünya’ya Entegre Edilmesi

Charles, yapay zeka ve arayüzlerdeki bu ilerlemelerin, Web 3.0’ın sadece ince bir katman değil, aynı zamanda Metaverse üzerine inşa edilen dikey bir katman olduğunu ima etti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Restoran gibi herhangi bir binaya baktığınızda, AR gözlüğünüzün size saat kaçta açıldığını ya da kapandığını gösterebilmesi mümkün olacak! Fiziksel dünyanın dijital niteliklerine sahip olabilir veya tamamen dijital dünyaya gidebilirsiniz.

Hoskinson’a göre Metaverse ekosistemini sağlam bir yapıya oturtmak için kripto paraların teknolojisi kullanılacak. VR veya AR gözlüklerimizle ya da AR lenslerimizle sürekli yanımızda bir bilgisayar gücü bulundurarak farklı bir yaşam bizi bekliyor olacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar