Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43893.98
5.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2290.14
2.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.15
13.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.9
-0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Çare Bitcoin İken Para Basmaya Doymadılar!

Amerika, Corona virüsü nedeniyle yaşanan ekonomik sorunlarla baş edebilmek amacıyla para basıyor.

Clock
Paylaş
Çare Bitcoin İken Para Basmaya Doymadılar!

Pantera Capital, 29 Temmuz tarihinde yatırımcılarına uyarı niteliğinde bir araştırma raporu paylaştı. Rapora göre Amerika Birleşik Devletleri, tüm dünyayı kasıp kavuran Corona virüsünün ekonomik etkileri ile mücadele edebilmek adına, para basmayı tercih etti. Üstelik rapora göre bu olağan bir para basma olayı değil. Son iki yüzyılda bastığı paradan katbekat fazla para son bir ayda basıldı.

728×90 muhabbit - Çare Bitcoin İken Para Basmaya Doymadılar!300x250 muhabbit - Çare Bitcoin İken Para Basmaya Doymadılar!

Eleştirilerin Sonu Gelmiyor!

Raporda Amerika’nın geçtiğimiz ay bütçe açığının da 1776-1979 yılında yapılan toplam borçtan fazla olduğu da geçiyordu. Bu bütçe açığını kapatmak ve mevcut ekonomiyi daha iyi bir vaziyete getirmek amacıyla para basmayı tercih eden Amerika hükümeti eleştirilerin de odağı oldu.

Rapor ile ilgili açıklama yapan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, para basmak yerine Bitcoin gibi kripto paralara yönelmenin daha yararlı olacağı konusunda fikir belirtti. Ayrıca Morehead, şu anki para basma aktivitelerini geçmiş para basımları ile karşılaştırdı. İlk basılan trilyon ile İngiliz emperyalistlerini yendiklerini, Lousiana ve Alaska’yı topraklarına kattıklarını bununla da kalmayıp faşizmi yendiklerini ve Büyük Buhranı atlattıklarına ve hatta aya gittiklerine değindi. Ancak şu anda basılan paraların yardımıyla bu ekonomik krizin atlatılması konusunda emin olmadığı tarzında konuştu.

Para basma olayına karşı olan bir diğer isim ise Bitcoin karşıtı altın savunucusu Peter Schiff oldu. Amerika Merkez Bankası (Federal Reserve) Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz hafta FED’in pandemiye karşı mücadele etmek için tüm araçlarını kullandığını ifade etti. Tüm araçlardan kasıt ise para basmak, faiz oranlarını sıfıra yakın tutmak ve aylık 120 milyar dolarlık varlık alımları yapmak…

Schiff, sosyal medya platformu Twitter hesabından; “Amerika’nın dünya tarihindeki en büyük enflasyonist dönemlerden birini yaşıyor. FED şu zamana kadar herhangi bir güven kazandıysa da artık kaybetti.”  şeklinde bir paylaşım yaptı.

Enflasyon konusundaki yaygın korkuya rağmen birçok ekonomist de tüketici fiyatlarının bir deflasyon dönemine gireceğini düşünüyor. Bununla birlikte birçok ekonomist de tüketici fiyatlarından ziyada enflasyonun varlık fiyatlarında gizlendiğini ve para basımının pandeminin ortasında yaşanan hisse senedi piyasasının yükselişini desteklediğini düşünüyor.

Pantera Capital’den Basit Strateji!

Pantera Capital, Corona virüsü pandemisinin ekonomik etkilerini daha az yaşamaları için yatırımcılarına tavsiyede bulundu. Ekonominin okullar açılana dek aynı şekilde seyir edeceğini öngören şirket, çareyi Bitcoin ve diğer kripto paralarda buldu. Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların enflasyonun etkisinden direkt olarak etkilenmeyeceğini savunan şirket, pandemi şartlarında en güvenli yolun kripto para ve Blockchain tabanlı ödemeler olduğunu açıkladı.

“Okullar açılana dek ekonomi kendini toparlayamayacak, durmaksızın para basılacak! Bu yüzden kalabildiğiniz kadar uzun süre kripto paralarda kalın!”

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar