BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Çare Bitcoin İken Para Basmaya Doymadılar!

Amerika, Corona virüsü nedeniyle yaşanan ekonomik sorunlarla baş edebilmek amacıyla para basıyor.

Yayın:

-

Amerika para basıyor

Pantera Capital, 29 Temmuz tarihinde yatırımcılarına uyarı niteliğinde bir araştırma raporu paylaştı. Rapora göre Amerika Birleşik Devletleri, tüm dünyayı kasıp kavuran Corona virüsünün ekonomik etkileri ile mücadele edebilmek adına, para basmayı tercih etti. Üstelik rapora göre bu olağan bir para basma olayı değil. Son iki yüzyılda bastığı paradan katbekat fazla para son bir ayda basıldı.

Eleştirilerin Sonu Gelmiyor!

Raporda Amerika’nın geçtiğimiz ay bütçe açığının da 1776-1979 yılında yapılan toplam borçtan fazla olduğu da geçiyordu. Bu bütçe açığını kapatmak ve mevcut ekonomiyi daha iyi bir vaziyete getirmek amacıyla para basmayı tercih eden Amerika hükümeti eleştirilerin de odağı oldu.

Rapor ile ilgili açıklama yapan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, para basmak yerine Bitcoin gibi kripto paralara yönelmenin daha yararlı olacağı konusunda fikir belirtti. Ayrıca Morehead, şu anki para basma aktivitelerini geçmiş para basımları ile karşılaştırdı. İlk basılan trilyon ile İngiliz emperyalistlerini yendiklerini, Lousiana ve Alaska’yı topraklarına kattıklarını bununla da kalmayıp faşizmi yendiklerini ve Büyük Buhranı atlattıklarına ve hatta aya gittiklerine değindi. Ancak şu anda basılan paraların yardımıyla bu ekonomik krizin atlatılması konusunda emin olmadığı tarzında konuştu.

Para basma olayına karşı olan bir diğer isim ise Bitcoin karşıtı altın savunucusu Peter Schiff oldu. Amerika Merkez Bankası (Federal Reserve) Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz hafta FED’in pandemiye karşı mücadele etmek için tüm araçlarını kullandığını ifade etti. Tüm araçlardan kasıt ise para basmak, faiz oranlarını sıfıra yakın tutmak ve aylık 120 milyar dolarlık varlık alımları yapmak…

Schiff, sosyal medya platformu Twitter hesabından; “Amerika’nın dünya tarihindeki en büyük enflasyonist dönemlerden birini yaşıyor. FED şu zamana kadar herhangi bir güven kazandıysa da artık kaybetti.”  şeklinde bir paylaşım yaptı.

Enflasyon konusundaki yaygın korkuya rağmen birçok ekonomist de tüketici fiyatlarının bir deflasyon dönemine gireceğini düşünüyor. Bununla birlikte birçok ekonomist de tüketici fiyatlarından ziyada enflasyonun varlık fiyatlarında gizlendiğini ve para basımının pandeminin ortasında yaşanan hisse senedi piyasasının yükselişini desteklediğini düşünüyor.

Pantera Capital’den Basit Strateji!

Pantera Capital, Corona virüsü pandemisinin ekonomik etkilerini daha az yaşamaları için yatırımcılarına tavsiyede bulundu. Ekonominin okullar açılana dek aynı şekilde seyir edeceğini öngören şirket, çareyi Bitcoin ve diğer kripto paralarda buldu. Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların enflasyonun etkisinden direkt olarak etkilenmeyeceğini savunan şirket, pandemi şartlarında en güvenli yolun kripto para ve Blockchain tabanlı ödemeler olduğunu açıkladı.

“Okullar açılana dek ekonomi kendini toparlayamayacak, durmaksızın para basılacak! Bu yüzden kalabildiğiniz kadar uzun süre kripto paralarda kalın!”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.