Muhabbit

Celsius Kurucu Ortağı Daniel Leon, Görevinden İstifa Etti!

Celsius şirketinden istifa haberleri gelmeye devam ediyor.

celsius düşüş

celsius düşüş

Kripto para piyasasındaki düşüşlerden olumsuz etkilenen Celsius şirketinden istifa haberi geldi. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Celsius CEO’su Alex Mashinsky’nin, müşteri hesaplarını dondurmadan önce hesaplardan yaklaşık 10 milyon dolar değerinde kripto varlık çekmesi kamuoyunda yankı uyandırmıştı. Bu kez ise şirketin CSO’luğu görevini üstlenen Daniel Leon cephesinden şaşırtıcı bir hamle geldi.

Celsius Şirketinden İstifalar Gelmeye Devam Ediyor!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Celsius şirketi CEO’su Alex Mashinsky görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurmuştu. Alex Mashinsky istifası sonrası Celsius Kurucu ortaklarından biri olan ve şirketin CSO’luğu görevini üstlenen Daniel Leon’dan da istifa haberi geldi.

Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius şirketi 1,7 milyon müşterisi ve yönetimi altındaki 25 milyar dolarlık varlığıyla popüler bir platform olarak biliniyordu. Fakat piyasalardaki belirsizlik ve düşüşler Celsius’un bilançosunda yaklaşık 2,85 milyar dolarlık boşluk oluşturmaya yetmişti. Yaşanan iflas sonrası Celsius alacaklıları ise Celsius’un mali durumunu düzeltmek için gerekli mücadeleyi vermediklerini iddia ederek, soruşturmanın yürütülmesini istemişlerdi. Zor günler geçiren Celsius şirketi, ABD yetkilileri tarafından atanan ve New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi tarafından görevlendirmiş bir müfettiş tarafından soruşturulması devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Celsius Kurucusunun 10 Milyon Dolarlık İşlemi, Tepkilere Yol Açtı!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version