Muhabbit

Celsius, Mali Krizi İşten Çıkarmalarla Telafi Etmeye Çabalıyor

Amerika-İsrail ortak girişimi olan kripto para borç verme platformu Celsius, yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardı.

celsius düşüş çıkış

celsius düşüş çıkış

Amerika-İsrail ortak girişimi olan kripto para borç verme platformu Celsius, yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardı. Platform, Haziran 2022’de müşterilerin para çekme işlemlerini durdurduğu bir mali krizle karşı karşıya kalmıştı. İşten çıkarmalar bu kriz sonrasında gerçekleşti.

Şirketin LinkedIn’de yöneticiler de dahil olmak üzere yaklaşık 650 çalışanı olduğu belirtiliyor. Bu da, işten çıkarmalardan şirketin %23’ünün etkilendiği anlamına geliyor.

İşten çıkarmalar, şirketin olası bir iflasla karşı karşıya kaldığı bir belirsizlik sırasında gerçekleşti. Celsius, Haziran’da “zorlu piyasa koşulları” nedeniyle para çekme işlemlerini durdurdu ve o tarihten sonra da yeniden yapılandırma uzmanlarını işe alarak toparlanma süreci için kolları sıvadı. Şirket, bu kargaşanın ardından “varlıklarını koruma” seçeneklerini araştırdığını söylemişti.

Celsius

Celsius İflasın Kıyısından Geri Mi Dönüyor?

Goldman Sachs’ın, Celsius’un sıkıntılı varlıklarını satın almak için yatırımcılardan 2 milyar dolarlık bir sermaye toplanmasına öncülük ettiği söyleniyor. Kripto para borsası FTX’in ise mali durumunu inceledikten sonra borç vereni satın almak için bir anlaşmaya gittiği ifade ediliyor.

İlginizi çekebilir: Celsius Network, Yeniden Yapılandırmaya Gidiyor!

Celsius, düşüş eğilimindeki piyasa koşulları karşısında büyümenin durmasının önüne geçmek için personellerini işten çıkartan kripto para şirketleri arasına adını yazdırdı. Coinbase, Haziran ayında 1.100’den fazla çalışanını işten çıkardı. Benzer bir şekilde Bybit, Huobi, Banxa ve diğer bazı borsalar da çok sayıda işten çıkarmalara şahit oldu.

CoinGecko verilerine göre Celsius’un CEL tokenlarının fiyatları 4 Temmuz 2022 itibarıyla, son 24 saatte %15 arttı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version