Muhabbit

Celsius Varlıklarına 30 Potansiyel Teklif Geldi!

İflas eden kripto para borç vereni Celsius Network’ün varlıklarına 30 potansiyel teklif geldi. Tekliflerle gizlilik anlaşması yapıldı.

İflas eden kripto para borç vereni Celsius Network’ün varlıklarına 30 potansiyel teklif geldi. Söz konusu varlıklar arasında şirketin perakende platformu ve madencilik girişimi de yer alıyor.

20 Aralık 2022’de yayımlanan bir şirket sunumuna göre Eylül 2022’den beri 125’ten fazla şirketle görüşüldü. Bu şirketlerin 30’u ile gizlilik anlaşması imzalandı. Gizlilik anlaşması bir şirkete ya da teklife dair hassas bilgilerin korunması amacıyla genelde taraflar arası görüşmelerde zorunlu kılınıyor. 

Celsius’un aktardığına göre teklifler bir dizi farklı varlık transferi yöntemi sunuyor. Bu yöntemler arasında Celsius müşterilerinin teklif veren platforma aktarılması da yer alıyor. 

Borç verme platformu ayrıca bir dizi tek varlık teklifi aldığını da açıkladı.

Tekliflerin son iletilme tarihi 12 aralık 2022’ydi. Celsius’un çeşitli varlıkları için müzayedenin 10 Ocak 2022’de gerçekleşmesi planlanıyor.

celsius düşüş

Celsius Borçları Hala Ödeyemiyor

25 Kasım 2022’de yayımlanan son sunum notlarına göre şirket 2,6 milyar dolar değerinde kripto paraya sahip. Ancak bu rakam şirketin kripto para olmayan varlıklarıyla birleştirildiğinde dahi Celsius’un tüm borçları ödeyebilmek için 1,2 milyar dolara daha ihtiyacı kalıyor. 

Şirketin madencilik faaliyetlerinin ise başarıyla devam ettiği belirtiliyor. Celsius’a göre 2022 boyunca her ay madencilik işleri sayesinde nakit akışı sağladı. 

İlginizi çekebilir: Vitalik Buterin’in MEV ve Sansür Odaklı Yeni Yol Haritası

Bu arada İflas Yargıcı Martin Glenn 20 Aralık 2022’de onayladığı bir önergede Celsius’un küçük bir grup müşterisine para çekme imkanı tanıdı. Çekilmesine izin verilen varlıklar yalnızca Velayet Programı kapsamında elde tutulan varlıklar olarak dikkat çekiyor. Söz konusu varlıkların değeri 7.575 dolardan daha az.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version