BİZİ TAKİP EDİN

DEFI

CertiK Vakfı Güvenli Blockchain Altyapısı Oluşturmak İçin CertiK Chain’i Duyurdu

Güvenlik şirketi, DeFi için güvenli bir blok zinciri oluşturmak istiyor.

Yayın:

-

Blockchain sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım güvenlik şirketi olan CertiK, kendi özel blok zinciri olan CertiK Chain’in ana ağ sürümünü duyurdu.

Yeni blok zinciri, güvenliğe yoğun bir şekilde odaklanıyor ve akıllı sözleşmeleri analiz etmede önceki statik sürecini gerçek zamanlı bir koruma sistemine dönüştürüyor.

CertiK CEO’su Profesör Ronghui Gu konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Zincir dışı güvenlik analizine, statik güvenlik denetim raporlarına ve gereksiz zaman ve para kaybına güvenme günleri geride kaldı. CertiK Chain, blockchain güvenlik protokollerinde yeni bir endüstri standardı oluşturuyor.”

Şirketin blok zinciri, DeepSEA adı verilen özel bir programlama diline sahiptir. Bu dil, bir kodun yapması gerekeni yapıp yapmadığını resmi olarak doğrulamasını yapmak için tasarlanmıştır. Şirket bu sistemin büyük ölçüde otomatikleştirilmiş bir süreç olduğunu söyledi.

Blok zinciri ayrıca, diğer blok zincirlerindeki akıllı sözleşmelerin gerçek zamanlı analizini sağlayan Güvenlik Oracles kavramı aracılığıyla birlikte çalışabilirlik odağı taşımaktadır. Şirket, bu özelliğin diğer blok zincirlerindeki akıllı sözleşmeler tarafından akranlarının güvenliğini değerlendirmek için kullanılabileceğini söylüyor. Oracle, hedef akıllı sözleşmenin güvenli olmadığını düşünürse, geliştiriciler onunla anında etkileşim kurmaktan kaçınmayı seçebilecekler.

Oracle’lar, bir müşteri ve operatör sistemi aracılığıyla çalışacaktır. Belirli bir sözleşmenin güvenlik seviyesini anlamak isteyen son kullanıcılar veya geliştiriciler, blok zincirinin CTK tokenleri ile finanse edilen bir talepte bulunacaklardır. Oracle’ların arkasındaki operatörler daha sonra analizi yapacak ve sonuçları zincir üzerinde yayınlayacak.

Son olarak şirket, bilgisayar korsanlarından kaynaklanan herhangi bir fon kaybını karşılamak için ise “CertiKShield” adlı bir sigorta mekanizması düzenlediklerini bildirdiler.

Ağın ana lansmanı, Mart 2020’de piyasaya sürülen bir test ağından sonra gerçekleşti. Şirket Şubat ayının başlarında, proje DeepSEA dilinin bir demosunu yayınlamıştı. CertiK, yakın zamanda Binance Smart Chain ve bu platform üzerinde inşa edilen projeleri denetlemek için bir ortak olarak seçildi ve bu alandaki en aktif güvenlik denetçileri arasında yer alıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberleri İçin: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Andre Cronje’den Yeni Proje: Deriswap!

Andre Cronje yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Yayın:

-

Andre

Popüler bir DeFi protokolü olan Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje, yeni bir proje başlattı.

Deriswap olarak isimlendirilen yeni proje, DeFi’ın farklı segmentlerini tek bir platformda birleştiriyor.

Andre Cronje, Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, “Deriswap, ticaret, opsiyonlar, vadeli işlemler ve krediler için konsolide ve sermaye açısından verimli bir piyasaya olanak. tanıyarak likidite sağlayıcılarının risklerini korumalarına ve ek ücretlerden yararlanmalarına olanak tanıyor” dedi.

Deriswap, şu anda test aşamasında ve belirli bir lansman tarihine sahip değil.

Cronje’nin söylediklerine göre, protokolün denetlenmesinin ardından daha fazla detayın ve bilginin kamuoyuna sunulacağı tahmin ediliyor.

Cronje, bu yılın Temmuz ayında Yearn.Finance’i başlattığında, hızla popülerlik kazandı. Şu anda protokol, 25.000 $ civarından işlem görüyor.

Deriswap’ın kendi yerel tokenına sahip olup olmayacağı belli değil. Cronje projenin bu aşamasında ayrıntı vermekten kaçındı.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

Conflux Network, Waves ile Olan İşbirliğini Duyurdu!

Conflux ve Waves, güçlerini birleştiriyor!

Yayın:

-

Conflux

Conflux Network bugün twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile, Waves ile olan stratejik partnerliğinin duyurusunu yaptı.

Şirketin bugün yayınladığı blog gönderisine göre, Conflux Network ve Waves, blockchain tabanlı finans için DeFi’ye odaklanan güçlü bir yapının yaratılmasına katkı sağlamak ve ekosistemler arası köprü kurmayı planlıyor.

Bildiğiniz üzere Waves Technolohies, blockchainler arası merkezi olmayan finansmana (InDeFi) özel bir odaklanma ile yenilikçi blockchain çözümleri ve ürünlerini kapsayan bir ekosistem. Waves Technologies, üç güçlü blockchain protokolü olan Waves, Neutrino ve Gravity’den yararlanarak, geliştirici dostu bir altyapı sağlıyor. Ayrıca bu sayede firma, önemli kitlesel benimseme potansiyeline sahip son teknoloji ürünlerini geliştirebiliyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Açıklamalara göre, anlaşmanın bir parçası olarak Waves ve Conflux, birlikte çalışabilir blockchainler ve pazarlama alanındaki teknoloji geliştirmeleri de dahil olmak üzere, blockchain benimsenmesine teşvik amacı ile güçlerini birleştirecek.

Conflux Network Pazarlama Müdürü Ivy Qi, “Waves ve Conflux, finansman sağlamak ve düzenlemek için blockchain teknolojisi kullanan projelerdir.” Qi ayrıca, “Güçlü düzenleyici kurumlar ve izinsiz yapıları sayesinde, bu ortaklık kitlesel benimsemeyi ilerletmek için mantıklı bir adım.” dedi. Conflux ve Waves’in, bu denli hızla gelişen ve değişen bir endüstri için ortaklık kurması, geliştiriciler ve son kullanıcılar için yararlı olacaktır.

Waves Association’ın Stratejik Danışmanı Sten Laureyssenss, “Conflux entegrasyonu sayesinde Gravity, geliştiricilerin finans odaklı merkezsiz uygulamalar oluşturmasına ve bunlar arasında sorunsuz bir şekilde varlık ve veri akışı sağlamasına olanak tanıyan bir altyapı haline gelecek” dedi. Görünüşe göre bu pratik uygulama, DeFi çözümlerinin kitlesel olarak benimsenmesi için yeni fırsatlar yaratacak.

Waves Hakkında

Waves, DeFi uygulamalarının ve diğer merkezsiz uygulamaların kullabınım durumlarının benimsenmesini hızlandırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca protokol, çok çeşitli teknolojik özelliklere ve kullanılabilirliğe sahip açık kaynaklı bir blockchain hizmeti sunuyor.

Conflux Network Hakkında

Çin’deki devlet onaylı tek halka açık blockchain projesi olan Conflux Network, yeni nesil ticaret, merkezi olmayan uygulamalar, finansal hizmetler sağlayan bir protokoldür. 2018’de kurulan Conflux, Baidu, F2Pool, Huobi, IMO Ventures gibi önde gelen yatırımcılardan da sermaye toplamayı başarmış durumda.

Daha fazla Conflux Haberi için: Conflux Haberleri

Daha fazla Waves Haberi için: Waves Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.