BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

CFTC Başkanı Ethereum Aşığı Çıktı! BitMEX ve DeFi İle İlgili Önemli Açıklamalar!

Ethereum’u oldukça etkileyici bulduğunu belirten CFTC Başkanı Coindesk ile gerçekleştirdiği röportajda, DeFi’dan BitMEX’e kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Yayın:

-

ctfc başkanı

Yaptığı açıklama ile birlikte kripto para dünyasının ilgisini üzerine çeken CFTC Başkanı Heath Tarbert, Ethereum aşığı çıktı.

Ethereum’u oldukça etkileyici bulduğunu belirten CFTC Başkanı Coindesk ile gerçekleştirdiği röportajda, DeFi’dan BitMEX’e kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir: DeFi Haberleri

CFTC Başkanı, Ethereum ve DeFi ekosisteminin düzenlemelere b-nasıl uyum sağlayabileceğini, son dönemde borsalara karşı alınan aksiyonları değerlendirdi.

Ethereum’un Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçisinin ardından düzenlemelere çok daha kolay uyum sağlayabileceğini belirten Tarbert, Ether’i bir emtia olarak değerlendirdiğini belirtti.

Tarbert, her ne kadar PoS algoritmasına geçiş ile birlikte Ethereum’un bir “emtia”ya daha yakın olacağını belirtse de geçiş işlemi gerçekleşmeden bu konu ile ilgili olarak net bir şey söylemenin mümkün olmadığını açıkladı.

Ancak Ethereum tarafında PoS algoritmasına geçişin aynı zamanda oldukça doğa dostu bir hareket olacağını belirten Tarbert, PoW algoritmasının büyük bir enerji tüketimine sebeb olduğunun altını çizdi.

Ethereum zaman içinde ne kadar merkeziyetsiz hale gelirse ve daha etkin çalışmaya başlarsa, menkul kıymet yerine emtia kategorisine girme olasılığı daha da kadar artar.
 

Tarbert, 2019’un ortalarından beri kripto paralar ile ilgili olumlu görüşlerini yüksek sesle dile getiriyordu.

Röportajda Tarbert, çok da uzak olmayan bir zamanda günümüz finansal sisteminin büyük bir kısmının bir blokchain üzerine taşınabileceğinin de altını çizdi.

DeFi Tam Anlamıyla Devrimsel

DeFi ekosistemini tam anlamıyla devrimsel olarak tanımlayan CFTC başkanı, aynı zamanda ekosistemin daha da gelişmesi ile birlikte geleneksel finans oyuncularının bir noktada oyunun dışında kalabileceğini açıkladı.

Geleneksel finans sisteminden yeni finans sistemine hızlı bir geçiş olabileceğini düşünmüyorum. Belki de bu geçiş süreci on yıllar sürebilir.

Global ekonomik sistemin büyük bir kısmını Ethereum üzerine taşımak ilgi çekici ancak bu konuda gerçekten büyük endişeler var. “Ya Ethereum çökerse?” diye ekliyor Tarbert.

BitMEX

Röportajda Tarbert’e son dönemde yaşanan BitMEX olayı da soruldu. Bildiğiniz üzere en büyük kripto türev borsalarından BitMEX, düzenleyici kurum ile ciddi problem yaşadı.

BitMEX’in ABD vatandaşlarına herhangi bir resmi kayıt olmadan ya da lisans almadan işlem yapmasına izin vermesi noktasında başının belaya girdiği belirten Tarbert aynı zamanda borsanın KYC ve AML protokolleri noktasında da sınıfta kaldığının altını çizdi.

ABD’nin dijital varlıklara liderlik etmesini istediklerini belirten CFTC Başkanı, açıklamalarında bu konuya da değindi.

Bu noktada borsaların inovatif çözümler geliştirdiği bir ortam yaratmak istiyoruz.

Borsaların ABD’ye gelerek CFTC gibi kurumlardan gerekli lisansları ve izinleri alarak tüm işlemleri gerçekleştirmesini istiyoruz. “Deniz aşırı ülkelerde ABD yasalarının çiğnenmesine izin veremeyiz. ” diye ekliyor Tarbert.

BitMEX’in başına gelenlerin başka borsaların da başına gelip gelemeyeceği ile ilgili gelen soruya Tarbert, bu konuda “belki” diyebileceğini belirtti.

Sizce düzenleyici kurumlar borsalar üzerindeki kontrolünü sıkılaştıracak mı?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.