Muhabbit

CFTC Yetkilisi: Kripto Paraların Daha Net Kurallara İhtiyacı Var!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yetkilisi Dawn Stump, kripto paralar hakkında konuştu!

cftc sec kriptopara

cftc sec kriptopara

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yetkilisi Dawn Stump, hem CFTC hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından benimsenen, yaptırım yoluyla kripto para birimi düzenlemesi konusundaki endişelerini dile getirdi.

CFTC yetkilisi Dawn Stump, CFTC ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto paraları düzenlemek için aldığı yaklaşımla ilgili endişelerini dile getirdi. Stump, kripto varlıkları için düzenlemelerin netleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Dawn Stump, Financial Times ile 8 Aralık Çarşamba günü yayınlanan bir röportajda şunları söyledi:

Yaptırım yoluyla yapılan düzenlemelere karşıyım. Kripto para şirketlerinin uyması gereken net kuralları olmadığı için sürekli para cezası ile cezalandırılıyor. CFTC ve SEC ile kripto para şirketlerine bir düzenleme asla tasarlayamadık. Uyumu nasıl sağlayabileceklerini daha iyi tanımlayana kadar bu tür davaları açmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Birkaç milletvekili benzer endişeleri dile getirdi ve kripto para regülasyonu konusunda daha fazla netlik çağrısında bulundu. Senatör Pat Toomey, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto para birimleri için iyi bir regülasyon sağlayamadığı için başarısız olduğunu düşünüyor. Bu durum herkes tarafından kabul edilirse CFTC harekete geçebilir.

SEC Komiseri Hester Peirce, Dawn Stump gibi yaptırım yoluyla kripto paraların düzenlemesine karşı çıktı. Ancak Gensler, bir varlığın menkul kıymet olup olmadığı konusunda kuralların açık olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Stump şunları söyledi:

SEC’in, bunlardan bazılarının menkul kıymet olduğu sonucuna nasıl vardıkları konusunda daha fazla ayrıntı vermesini diliyorum.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version