Muhabbit

ANALİZ

Chainlink LINK Fiyat Analizi 04.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chainlink LINK Fiyat Analizi 04.07.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe. Bugünkü fiyat analizi yazımda Chainlink yani LINK inceleyeceğim. Daha önceki LINK fiyat analizlerimizde paralel kanal formasyonu sayesinde güzel işlem fırsatı elde etmiştik. 1 saatlik zaman diliminde tekrar paralel kanal oluşturması ilginizi çekebilir. Şimdi LINK grafiğini incelemeye başlayalım.

Binance LINK/USDT verilerine göre 2021 yılı içerisinde en düşük değeri 11 dolar, en yüksek değeri ise 53 dolar. Şu an 19 dolar seviyesinde işlem görmekte.

RjD3pI96 - Chainlink LINK Fiyat Analizi 04.07.2021
Chainlink LINK fiyat grafiği 04.07.2021. Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafiğimiz 1 saatlik zaman dilimindedir. Grafikteki veriler Binance borsasının sağladığı LINK/USDT verileridir. Grafikte gördüğümüz beyaz ok işaretleri paralel kanal alt ve üst çizgisinden aldığı tepkileri göstermektedir.

Daha önceki LINK fiyat analizlerimi takip edenlerin yabancı olmadığı bir formasyon ile karşı karşıyayız. LINK grafiğimizde paralel kanal bulunmakta. Formasyon detaylarını daha önceki fiyat analizlerimde anlatmıştım. Grafiğimize bakacak olursak formasyon gereksinimlerini sağlamakta. Paralel kanal ihlali durumunda yapılması gerekenleri yorum kısmında anlatıyor olacağım.

Kanal alt çizgisine 3, kanal üst çizgisine 3 olmak üzere toplamda 6 vuruş bulunmakta. Bu veriye bakacak olursak güvenilir bir paralel kanal olduğunu söyleyebiliriz. Şu an 19 dolar seviyesinde işlem gören LINK için kanal alt ve üst çizgisi oldukça önem taşımaktadır. Paralel kanalın ihlali durumunda bir kanal boyu düşüş veya yükseliş beklenir. Bu nedenle grafiği TradingView aracılığıyla çizerek kırılım yönünü takip edebilirsiniz. LINK kanal alt çizgisine son temasından sonra %10 değer kazanmış durumda, umarım kırılım yönü yukarı olur ve bir kanal boyu daha yükseliş görebiliriz.

LINK grafiğimiz için teknik değerlendirmelerim şu an için bu kadar, Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar