Muhabbit

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 08.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Chainlink fiyat analizi Draco

Bugün inceleyeceğimiz coin LİNK yani Chainlink. Grafiğine bakınca kafam biraz karıştı açıkçası. Çünkü grafikte yükseliş işareti de düşüş işareti de bulunmaktaydı. Şimdi bunları bir inceleyelim.

Chainlink LINK fiyat grafiği 08.02.2021. 2 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Burayı hızlıca geçelim ve yukarıda bahsettiğim yükseliş ve düşüş işaretlerine gelelim.

İlk olarak yükseliş işaretlerine bakalım. Şu an fiyatın bulunduğu 26 dolar direnç bölgesini görmektesiniz. Fiyat bundan önce de birkaç defa bu bölgeyi test etmiş ve bir defa kırmış ancak tekrar bu direnç bölgesinin altına inmiş. Şimdi yeniden bu bölgeyi test etmekte. Fiyatın bu bölgeyi bu kadar çok test etmesi burasının kuvvetini zayıflatacaktır. Bundan dolayı fiyat bu bölgeyi yukarı doğru kırabileceğini düşünüyorum.

Düşüş işaretine gelcek olursak da; grafikte işaretlemeye çalıştım, bir Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonu ihtimali bulunmakta. Ancak dediğim gibi bu şimdilik bir ihtimal sadece. Çünkü sağ omuz yapısı henüz oluşmamış durumda. Eğer bu dirençten bir red yerse bu yapıyı tamamlayacaktır. Eğer formasyon tamamlanırsa da ilk hedefi iki alt destek bölgemiz olan 22 doların hemen altındaki bölge olacaktır.

Şimdi bu ikisini de söylediğimize göre nasıl karar vereceğimize nasıl bir yol izleyeceğimize gelelim. Dediğim gibi fiyat şu an iki tarafa da sinyal vermekte. Bu durumlarda en iyi yol biraz izlemektir. Eğer fiyat bu direnci kırarsa ilk durum gerçekleşir. Ama kıramayıp bu dirençten ret yerse de ikinci durum yani düşüş gerçekleşmesi muhtemel olur.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version