Muhabbit

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 17.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz. Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Chainlink fiyat analizi Draco

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü konuğu LINK yani Chainlink. Sene başından beri oldukça güzel bir yükseliş trendi yakaladı. Sene başında fiyatı yaklaşık 11 dolar iken fiyatı 35-36 dolarları buldu birkaç gün önce. Şimdi ise fiyatı 32 dolar bandında.

Chainlink LINK fiyat grafiği 17.02.2021. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikteki yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimiz. Bu bölgeler içerisinde sadece 29 dolar civarındaki bölgeye nispeten daha az güveniyorum. Bunun sebebi ise o bölgeyi en iyi şekilde çıkarmak için yeterli fiyat hareketi olmaması.

Grafikte bir de düşen trend kırmızı görmekteyiz. Fiyat bugün o bölgeyi kırmış durumda ve kırılımdan sonra bir üst direnç bölgesine kadar yükselmiş. Fiyat şu an bu bölgeyi aşamamış. Ancak olumlu taraftan bakarsak bu direnci test ettikten sonra büyük bir düşüş gerçekleşmemiş. Fiyat hala bu direnci zorlamaya devam ediyor. Fiyat burada vakit geçirdikçe de bu direncin kırılması daha da kolaylaşacaktır. Eğer fiyat bu direnci kırıp tekrar 35 dolar civarındaki dirence gelirse görünüm oldukça olumlu olacaktır.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version