Muhabbit

Weiss Crypto: Chainlink (LIN) Yoksa DeFi Da Yok!

Kripto para dünyasının ünlü derecelendirme kurumu Weiss Ratings, Chainlink’in LINK’i yoksa DeFi da olmaz yönündeki düşüncesini paylaştı.

Chainlink Yoksa DeFi Da Yok!

Weiss Ratings, kripto para birimlerine not vermekten öteye geçerek kripto devriminin ve merkeziyetsiz finansın temellerinden bahsetti.

Kripto para derecelendirme firması, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla kripto devriminin merkeziyetsiz finans olmadan gerçekleşmeyeceği sonucuna vardıklarını açıkladı. Ayrıca merkeziyetsiz finans için de Chainlink’in olmazsa olmaz olduğunu ekledi. Yani Chainlink yoksa DeFi da yok!

Weıss Ratıngs’in Mevzu Bahis Tweet’i.

Weiss Ratings ekibine göre, son zamanlarda yaşanan DeFi patlamasının kripto devriminin bir ayağı. Ekip, DeFi’ın ardındaki ve yükselmesini sağlayan ayrılmaz parçası olarak da ChainLink’i gösteriyor. Chainlink’in fiyat oracle’ları, Aave (LEND), SYnthetix Network (SNX), Kyber Network (KNC), Loopring (LRC), Ampleforth (AMPL) ve Bancor (BNT) gibi DeFi protokollerinin çoğuna destek veriyor. Bununla birlikte Binance ve Bitrue gibi kripto para borsaları da finansal ürünlerinin fiyat geri bildirimleri için de Chainlink’in oracle ağından yararlanıyor.

Yeni Pik Yakın!

CoinMarketCap’in Top DeFi Projeleri listesinde birinci sırada yer alan LINK, Weiss Ratings ekibine göre tepeyi görmeye yakın. Birkaç gün önce LINK’in kripto para piyasalarındaki fiyat analizini yapan ve yükselişiyle ilgili endişelerini ifade eden Weiss Ratings ekibi, bu endişelerini yine sosyal medya platformu Twitter üzerinden yansıtmıştı. Tweet’te ilk beşe giren LINK’in bu yükselişinin biraz fazla olduğunu ve çok yakında tepe noktasının görüleceği yazıyordu.

Piyasa değerine göre en iyi 5 DeFi Token’ı

Piyasa değerine göre DeFi token’ları arasında birinci sırada yer alan Chainlink’in LINK’inin son iki aydaki grafiklerine bakıldığında hareketli bir dönem geçirdiğini görmekteyiz. Şu anda 15 dolarlık bir fiyat bandında dolaşan LINK’in 2 Ağustos tarihinden günümüze kadar (21.08.2020) parabolik bir fiyat artışı yaşadığı gözlenebilir. Ayrıca yavaş seyreden bir düşüş de gözlenebiliyor.

Genel olarak analistler, Chainlink’in LINK’ine yatırım yapacak tüm kripto para yatırımcılarına stop loss kullanımı ile düşük kaldıraç kullanımını öneriyor.

Chainlink’in LINK’i ile ilgili daha ayrıntılı analizler için bizi takip etmeyi unutmayın!

Son Yazılar

Exit mobile version