Muhabbit

Chiliz CHZ Fiyat Analizi 12.03.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chiliz’i inceliyoruz. Chiliz grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

chiliz chz Fiyat Analizi 2

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Chiliz yani CHZ’yi inceleyeceğim. Geçen hafta yükselen trend çizgisi bulunan CHZ grafiğimizi incelemiştik. Grafiğimizdeki gelişmeleri değerlendireceğimiz fiyat analizi yazımızda olası hareketleri ele alacağız. Sizleri çok fazla bekletmeden fiyat, grafik ve analiz başlıklarına geçelim.

CHZ Fiyat 12 Mart 2022

Bugün 0,2 dolar seviyesinin üzerine çıkan CHZ, 0,21 dolar direnç bölgesini test etti ve red aldı. Şu an 0,2039 dolar seviyesinde işlem görmekte. Grafiğimize baktığımız zaman ilk destek seviyesi 0,19 dolar, direnç seviyesi ise belirttiğim gibi 0,21 dolar seviyesinde bulunmakta.

CHZ Grafik 12 Mart 2022

Chiliz CHZ fiyat grafiği 12.03.2022 2 saatlik grafik veriler Binance borsasından alınmıştır.

TradingView aracılığıyla hazırladığım grafiğim 2 saatlik zaman dilimindedir. Grafiğimizde Binance borsasının sağladığı CHZ/USDT paritesini kullandım. Yükselen trend çizgisi bulunan grafiğimizde fiyatın trend çizgisinden aldığı tepkiler beyaz ok işaretleri yardımıyla belirtilmiştir. Ayrıca grafiğimizin alt tarafında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta.

CHZ Analiz 12 Mart 2022

Destek ve direnç bölgelerini mor alanlar yardımıyla belirttim. Yükselen trend çizgimizin önemini 4 Mart 2022 tarihinde hazırladığım CHZ fiyat analizinde aktardım. 4 Mart 2022 tarihli fiyat analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Grafiğimizin güncel durumuna baktığımız zaman 0,21 dolar direnç bölgesine kadar yükseliş gerçekleştiğini görmekteyiz. 0,21 dolar direnç bölgesinin aşılması durumunda ilk yatay direnç seviyemiz 0,2325 dolar seviyesinde bulunmakta. Bu seviyenin oldukça önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Yatay direnç bölgesi ve yükselen trend çizgisinin kesişimi olduğu için tepki alınabilir. 0,21 dolar direnç seviyesinin aşılmasıyla birlikte kırılan direnç seviyesi artık destek bölgesi olarak çalışacaktır. Bu nedenle destek altı stop olacak şekilde açılan işlemlerin hedef seviyesi 0,2325 dolar olarak kullanılabilir.

Chiliz grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Önümüzdeki günlerde grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version