BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Chris Larsen: Ripple Merkezini Amerika Birleşik Devletleri’nden Taşımayı Düşünüyoruz

Larsen, Ripple merkezini taşımak için yönünü Asya ve Avrupa’ya çevirdi.

Yayın:

-

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Ripple’ın merkezini Amerika Birleşik Devletleri’nden blockchain ve dijital para birimleri hakkında daha net düzenlemelere sahip bir alana taşımayı düşünüyor. Bu alanların arasında İngiltere, İsviçre, Singapur veya Japonya olduğu tahmin ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki blockchain ve dijital para birimleri ile ilgili düzenlemelerin net olmaması Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’i büyük üzüntü ve hayal kırıklığına uğratmış görünüyor. Bu nedenle de Ripple merkezini taşımak için yönünü Asya veya Avrupa’ya döndürdüğü görülüyor.

Larsen, 6 Ekim tarihinde düzenlenen çevrim içi Blockchain Zirvesi’nde konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Larsen, ABD’nin küresel finansal sistemin dijital alana yaklaşan geçişi için politika ve düzenlemelerde hâlâ dünyanın gerisinde olduğunu söyledi

ABD düzenleyicileri tarafından blockchain ve dijital para projelerine karşı alınan caydırıcı  önlemler, firmanın operasyonlarını nereye dayandırması gerektiğini yeniden düşünmesine neden oluyor. Bu da şirketleri zor durumda bırakıyor.

Larsen, Çinli düzenleyicilerin ABD’deki muadillerinden çok daha uyumlu olduğunu belirtti. Ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ( SEC ), tasarlanan dışlayıcı politikaları sürdürmek yerine, blockchain’in Çin ile teknoloji yarışında kritik bir savaş alanı olduğunu kabul etmesi gerektiğini savundu. 

Larsen ayrıca taşınma ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Blockchain ve dijital para birimleri Amerika Birleşik Devletlerinde hoş karşılanmıyor. Bu işte olmak istiyorsanız, muhtemelen başka bir yere gitmelisiniz. Dürüst olmak gerekirse, genel merkezimizi çok daha dostane bir yargı alanına taşımayı bile düşünüyoruz. “

Larsen: ABD, Teknoloji Savaşında Çin’in Gerisinde

Blockchain Zirvesi’ne katıldığı sırada Larsen, ABD’nin, Çin ile devam eden teknoloji savaşında da çok geride kaldığını vurguladı . Ripple kurucu ortağı, Çin’in merkezi hükümetinin yasalar konusunda netlik sağlama, kaynakları devretme, yeni altyapı oluşturma ve blockchain’de, büyük veri, gözetim ve yapay zeka gibi dördüncü sanayi devriminin diğer ortaya çıkan teknolojilerinde yeniliği teşvik etmede Amerika Birleşik Devletlerini geride bıraktığını iddia etti.

Ripple kurucu ortağı, ABD’nin doları dijitalleştirme girişimlerini benimsemediğini vurguladı ve Çin’in bir merkez bankası dijital para biriminde de (CBDC) çok ileride olduğuna dikkat çekti. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Ripple Haberleri İçin: Ripple Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinfirm, “AML” Çözümü İçin Chainlink’in Oracle Ağını Kullanacak

Kara para aklamayı önleme çözümünü birden çok blok zinciri ortamına getirmek için Chainlink entegre edilecek.

Yayın:

-

Önde gelen blockchain analitiği ve AML şirketi Coinfirm, DeFi için kara para aklamayı önleme (AML) çözümü olan AMLT Oracle’ı hızla genişleyen akıllı sözleşmeye ve DeFi ekonomisine getirmek için Chainlink’in oracle ağını kullanacak.

Coinfirm’in AML verilerinin zincir üzerinde kullanılabilir hale getirilmesi, uygulamaların ve kullanıcıların akıllı sözleşme uygulamalarını kullanırken isteğe bağlı bir tak-çalıştır özelliği olarak uyumluluk eklemelerine olanak tanıyacak. Ayrıca DEX’lerin, geleneksel finansmanın ve kurumsal şirketlerin etkileşimde bulunurken uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına olanak sağlayacak.

Yapılan açıklamada Chainlink’in merkezi olmayan oracle mimarisinin, Coinfirm’in uyumluluk verilerini ve hizmetlerini dApp‘lara yüksek oranda erişilebilmeye dayanıklı bir şekilde sunmasına olanak tanıyacağı bildirildi.

Şirket, şu anda AML düzenlemelerini zincirde karşılamak için sınırlı seçenekler olduğu açıklandı. Bu nedenle geliştiricileri mevcut akıllı sözleşmelerini yeniden tasarlamaya zorlamak yerine, uyumluluk için bir tür ‘tak ve çalıştır’ seçeneği olarak oracle’lardan yararlanmasının daha kolay olacağı bildirildi.  

Ayrıca Coinfirm’den gelen yüksek kaliteli AML verilerinin Chainlink gibi güvenli bir oracle sağlayıcı ile kullanıcıların, sorunlarına yanıt verebileceklerini söyledi.  

Yeni İşlevler Eklenecek

Coinfirm, AML verilerini zincir üzerine getirmenin akıllı sözleşme otomasyonunun getirdiği yenilikleri şu şeklide sıraladı:  

  • Kimliği gizleyen hizmetlerden para alan cüzdanları sınırlama,
  • Web sitelerinden para alan cüzdanları engelleme
  • Birden fazla DeFi ürün veya hizmetinde adresleri beyaz listeye ekleme.

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uyumluluk verileri ve araçlarımızı büyütmeye devam etmeyi ve bu kaynakları popüler zincir içi uygulamalara bağlamak için Chainlink’i kullanmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bunun yanında Chainlink ile birlikte, otomatikleştirilmiş finansal uygulamaları, yasaların gerektirdiği tüm uyumluluk düzenlemelerini karşılayacak şekilde yetkilendirebilecekleri de dile getirildi.

Coinfirm’in Kurucu Ortağı ve CTO’su Jakub Fijolek konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Fijolek, kripto ekonomisinin benzersiz ihtiyaçları için daha fazla şeffaflık ve uyumluluk sağlayan yenilikçi çözümler sunduklarını belirtti ve şu ifadelere yer verdi:

“AML çözümümüz DeFi genelinde kullanılabilir kılmak için Chainlink’in güvenli ve güvenilir oracle ağını kullanarak geleneksel finans oyuncularının DeFi teknolojilerini benimseme becerisini geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

Chainlink İş Geliştirme Başkanı Daniel Kochis ise şu açıklamaları yaptı:

“Coinfirm’in AML verileri, DeFi projelerinin yerel ve ulusal uyum düzenlemelerine uymak için tak ve çalıştır seçenekleri sağlamasına yardımcı olacak. Ayrıca işletme maliyetlerini düşürmek için akıllı sözleşmeler kullanmak isteyen kuruluşlar için net bir yol açacak.”

Coinfirm Hakkında

Coinfirm, blok zincirleri ve kripto para birimleri için AML ve Risk Analizinde sunan lider şirkettir. Coinfirm’in AML çözümleri, kripto değişimlerinden ve protokollerinden büyük finans kurumlarına kadar 140’tan fazla küresel müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Gemini, Kripto Para Ticareti İçin “Euro” Desteğini Açıkladı!

Borsada artık Euro ile kripto para ticareti yapılabilecek.

Yayın:

-

Kripto para borsası Gemini, 28 Ekim tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaştığı bir duyuru ile listelenen tüm kripto para birimlerinin Euro ile satın alınabileceğini ve satılabileceğini açıkladı. 

New York merkezli borsa, hâlihazırda Avustralya, Kanada, Hong Kong ve ABD doları ile ticaret çiftlerini desteklemektedir. Bunların yanına yeni eklenen Euro desteği ile de faaliyet alanlarını daha da genişletme çalışmalarını hızlandırmış görünüyor.

Gemini, bunun yanında ActiveTrader platformunda Euro ve İngiliz sterlini için Bitcoin ve Ethereum eşleşmelerine de destek eklediğini bildirdi.

Borsa tarafından yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası alanda genişlemek ve Euro’yu desteklemek, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları kripto yoluyla güçlendirme misyonumuzda ileriye doğru taşımak için bir başka heyecan verici adımdır. Bu sayede hedeflerimizde daha ileriye doğru yol alıyoruz.” 

Bugün yapılan bu duyuru Gemini’nin Avrupa ve İngiltere’ye yayılmasının bir devamı niteliğinde olduğu açıklandı. Hatırlanacağı üzere geçen ayın sonunda Gemini, İngiltere’ye de genişlettiğini duyurmuştu. Kullanıcıların, borsaya eklenen İngiliz Sterlini (GBP) ile İngiltere’de kripto para ticareti yapabilmelerine imkan sağlanmıştı. Bunun yanında kripto para borsası, İngiltere’nin en önemli mali düzenleyicisi olan Financial Conduct Authority, tarafından bir “dijital para” lisansını da almayı başarmıştı.

Her gün yaklaşık olarak 70 milyon dolar ticaret hacmine sahip olan Gemini, kripto metrikleri sitesi CoinMarketCap verilerine göre en popüler borsalar arasında 21. Sırada bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.