Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44192.63
2.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2359.74
0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.3
15.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.8
2.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Chris Larsen: Ripple Merkezini ABD’den Taşımayı Düşünüyoruz

Larsen, Ripple merkezini taşımak için yönünü Asya ve Avrupa’ya çevirdi.

Clock
Paylaş
Chris Larsen: Ripple Merkezini ABD’den Taşımayı Düşünüyoruz

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Ripple’ın merkezini Amerika Birleşik Devletleri’nden blockchain ve dijital para birimleri hakkında daha net düzenlemelere sahip bir alana taşımayı düşünüyor. Bu alanların arasında İngiltere, İsviçre, Singapur veya Japonya olduğu tahmin ediliyor.

728×90 muhabbit - Chris Larsen: Ripple Merkezini ABD'den Taşımayı Düşünüyoruz300x250 muhabbit - Chris Larsen: Ripple Merkezini ABD'den Taşımayı Düşünüyoruz

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki blockchain ve dijital para birimleri ile ilgili düzenlemelerin net olmaması Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’i büyük üzüntü ve hayal kırıklığına uğratmış görünüyor. Bu nedenle de Ripple merkezini taşımak için yönünü Asya veya Avrupa’ya döndürdüğü görülüyor.

Larsen, 6 Ekim tarihinde düzenlenen çevrim içi Blockchain Zirvesi’nde konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Larsen, ABD’nin küresel finansal sistemin dijital alana yaklaşan geçişi için politika ve düzenlemelerde hâlâ dünyanın gerisinde olduğunu söyledi

ABD düzenleyicileri tarafından blockchain ve dijital para projelerine karşı alınan caydırıcı  önlemler, firmanın operasyonlarını nereye dayandırması gerektiğini yeniden düşünmesine neden oluyor. Bu da şirketleri zor durumda bırakıyor.

Larsen, Çinli düzenleyicilerin ABD’deki muadillerinden çok daha uyumlu olduğunu belirtti. Ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ( SEC ), tasarlanan dışlayıcı politikaları sürdürmek yerine, blockchain’in Çin ile teknoloji yarışında kritik bir savaş alanı olduğunu kabul etmesi gerektiğini savundu. 

Larsen ayrıca taşınma ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Blockchain ve dijital para birimleri Amerika Birleşik Devletlerinde hoş karşılanmıyor. Bu işte olmak istiyorsanız, muhtemelen başka bir yere gitmelisiniz. Dürüst olmak gerekirse, genel merkezimizi çok daha dostane bir yargı alanına taşımayı bile düşünüyoruz. “

Larsen: ABD, Teknoloji Savaşında Çin’in Gerisinde

Blockchain Zirvesi’ne katıldığı sırada Larsen, ABD’nin, Çin ile devam eden teknoloji savaşında da çok geride kaldığını vurguladı . Ripple kurucu ortağı, Çin’in merkezi hükümetinin yasalar konusunda netlik sağlama, kaynakları devretme, yeni altyapı oluşturma ve blockchain’de, büyük veri, gözetim ve yapay zeka gibi dördüncü sanayi devriminin diğer ortaya çıkan teknolojilerinde yeniliği teşvik etmede Amerika Birleşik Devletlerini geride bıraktığını iddia etti.

Ripple kurucu ortağı, ABD’nin doları dijitalleştirme girişimlerini benimsemediğini vurguladı ve Çin’in bir merkez bankası dijital para biriminde de (CBDC) çok ileride olduğuna dikkat çekti. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Ripple Haberleri İçin: Ripple Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar