Muhabbit

BLOCKCHAIN

Chromia DeFi Ekosistemine Hedget İle Adımını Atıyor!

Gelecek vaat eden, gözde DeFi projelerinden biri olan Hedget ile anlaşan Chromia DeFi ekosistemine resmen giriş yaptı.

Clock
Paylaş
Chromia DeFi Ekosistemine Hedget İle Adımını Atıyor!

DeFi ekosistemine giriş yapanlara Chromia da katılıyor! Güzel işler başaracağı konusunda güven veren merkeziyetsiz finans platformlarından biri olan ve Ethereum L2 çözümüne sahip Hedget ile anlaşan Chromia DeFi ekosistemine resmen giriş yaptı.

Yenilikçi yaklaşımıyla kripto para dünyasına birçok katkıda [1] [2] [3] bulunan Chromia, bu sefer sürprizlerle dolu Blockchain’i ile değil ama yeni adımı ile konuşuluyor. Chromia tarafından paylaşılan basın bültenine göre, Chromia bir süredir DeFi platformu ile ilgileniyordu. Ethereum L2 çözümü üzerine kurulu Hedget, seed opsiyon işlem platformuyla Chromia’yı 2 katman çözümü olarak kullanıp çalıştıracak. Bu sayede merkeziyetsiz ve tamamen şeffaf özellik kazanan platform çeşitli parametrelerle geliştiricilere farklı seçenekler oluşturma şansı verilecek.

Chromia Blockchain’inin ilişkisel bir veri tabanı olması sayesinde geleneksel finans birimlerinde karşılaşılabilen her türlü karmaşık işlemler yapılabilir. Lakin bununla birlikte bu işlemler merkeziyetsiz ve tamamen şeffaf finans özelliklerini de taşımaktadır.

DeFi protokollerinin yaygınlaşmasıyla kripto para yatırımcıları da kripto para kullanımı konusunda rahat etmeye başlayacak. DeFi platformları sayesinde kripto varlıklarının para birimi özelliğinin tadını çıkarabilecekler.

Taraflar Heyecanlı!

Chromia’nın CTO’su Alex Mizrahi, Hedget ile masaya oturmalarının ardından konuştu.

“Hedget ekibi ile anlaşarak merkeziyetsiz opsiyonlu platformun temellerini atacağımız için çok heyecanlıyız. Opsiyonların DeFi dünyası için önemli bir yapı taşı olduğuna inanıyoruz. DeFi alanı daha gelişmiş olduğu için piyasada arzı da yüksek.”

FGB kurucu ortağı Vincent Zhou ise;

“Hedget ekini, Blockchain teknolojisi ile trade’in iyi bir kombinasyonu olarak karşımıza çıkıyor. FGB’nin trade kolu ile ortaklığı güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

NGC Yönetici ortağı Roger Lim ise;

“Hedget, DeFi alanının Deribit’i olmaktadır. Hedget, Chromia’nın Blockchain’ini kullanarak bir katman 2 yerleşimi oluşturacak ve bu sayede DeFi topluluğuna yenilikçi bir şekilde opsiyonlu trade seçeneğini entegre edecektir. Bu da fiyat ve zaman açısından sıkıntı yaratan sorunları aşmaya yarayacaktır.”

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar