Muhabbit

BLOCKCHAIN

CIA, Blockchain Araştırmaları İçin CIA Labs’ı Kurdu!

CIA blockchain araştırmalarını hızlandırdı.

Clock
Paylaş
CIA, Blockchain Araştırmaları İçin CIA Labs’ı Kurdu!

Amerika Birleşik Devletleri Merkezi İstihbarat Ajansı (CIA), dijital dünyanın çeşitli alanları arasında blockchain araştırmalarına odaklanacak bir şirket içi araştırma tesisi olan CIA Labs’ın kurulduğunu duyurdu.

CIA Labs, CIA’nın misyonunu desteklemek ve gelecekteki bilim ve teknoloji çözümlerini araştırma ve geliştirme faaliyetlerine başladı. Bu kapsamda Laboratuvarın CIA görevlilerini özel sektör ve akademiyle bir araya getiren Federal Laboratuvar Konsorsiyumunun yetkili bir üyesi olarak faaliyet göstereceği bildirildi.

CIA Labs, yeni zorlukları ele almak için multidisipliner araştırma, geliştirme, test ve mühendislik faaliyetleri gerçekleştirecektir. Ayrıca kalıcı bilimsel ve teknolojik sorunların yeni yollarla çözülmesi için yapılacak blockchain araştırmasının, tesisin temel alanları arasında olacağı açıklandı. CIA Labs’ın diğer odak alanları arasında gelişmiş malzemeler, yapay zeka ve makine öğrenimi, veri analitiği, biyoteknoloji, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, kuantum hesaplama, robotik ve insan ara yüz sistemleri yer almaktadır.

CIA tarafından oluşturulan Laboratuvar çok boyutlu ve çok disiplinli araştırmalar yürütmek üzere kuruldu. Laboratuvarda yapılacak olan araştırma ve geliştirme faaliyetleri kapsamında gerekli olan çözümler test edilecek ve test sonucunda sistem sahada kullanılacak.

CIA Labs ayrıca, diğer kurum ve kuruluşları, mevcut araştırma projelerini iyileştirmek ve geliştirmek veya yeni fikirleri kullanmak için diğer federal laboratuvarları öne çıkmaya ve tesisle işbirliği yapmaya davet ederek ilgili çalışmalara destek olmalarını bekliyor.

Bugüne kadar sadece eğitim enstitüleri ve yetkili kuruluşlar tarafından yapılan blockchain araştırmaları artık CIA tarafından da yapılacak. Bu sayede CIA’da artık bu alandaki öncü kurumlardan biri haline gelecek görünüyor.

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar