BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Çin Halk Bankası Finans Uygulamaları İçin Yeni Kurallar Belirledi

Yayın:

-

çin

Ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası, blockchain tabanlı finansal uygulamalar için bir dizi kurallar yayınladı.

Çarşamba günü Caixin tarafından yayınlanan habere göre kurallar, finans kurumlarının teknik, performans ve güvenlik olmak üzere üç standarta uyum sağlamasını gerektirdiğini dikte ediyor.

Bu standartlar, akıllı sözleşmeler, iş hacmi, yazılım, donanım ve gizlilik koruması gibi parametreler üzerindeki uygulamaları toplu olarak değerlendirecek. Bu girişim, raporlamalara göre finans kuruluşlarının başvuruları için üst düzey tasarım ve verimlilik oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kurallar bankalar, brokerlar, varlık yönetim şirketleri ve ödeme firmaları için ve diğer finansal hizmet alanları için geçerli olacakmış gibi görünüyor. Şu anda, kamu bankaları ve teknoloji devleri de dahil olmak üzere, Çin’de blockchain tabanlı finansal uygulama hizmeti sunan 70’ten fazla yerel finansal hizmet şirket bulunmakta. Muhtemelen bu paylaşılan kurallar, her bir firma için geçerli olacaktır.

Çin hükümeti başlangıç olarak Kasım ayında blockchain için ulusal standartlar komitesi oluşturmuştu. Sonrasında ise teknoloji devleri Baidu ve Tencent’in yöneticileri de dahil olmak üzere komiteye 71 üye aldı. Hükümet attığı bu adımlar ile birlikte, “yüksek teknoloji yeniliğini” teşvik etmeyi ve blockchain uygulamalarının “yüksek kalitede gelişmesini” sağlamayı hedefliyor.

Bu durum ile ilgili, Shenzhen merkezli blockchain şirketi BankLedger’in CEO’su Shentu Qingchun, Global Times ile yaptığı bir söyleşide konu hakkında şunları söyledi: “Bu yeni kurallar, finansal kurumların bazı limitleri zorlamadan, blockchain teknolojisinin potansiyelini keşfetme konusunda önemli bir rol oynuyor.”

Geçtiğimiz haftalarda, Pekin belediyesinin yönetimi, önümüzdeki iki sene boyunca blockchain inovasyonu için bir merkez olma planını özetleyen 145 sayfalık bir rapor hazırlayıp hükümete sunmuştu.

Küresel blockchain sektöründe Çin’in liderlik seviyesi yükseliyor. Ve Çin, ülkedeki yatırımcılarına ve finansal hizmet sağlayıcılarına geleceğin blockchain teknolojisinde olduğunu göstermek için bu tarz adımlar atıyor. Sektörde yaşanan gelişmeleri göz önünde bulunduracak olursak Çin, bütün Dünya ülkelerine bir örnek teşkil etmeli.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Pompliano Servetinin %80’inin Bitcoin Olduğunu Açıkladı!

Anthony Pompliano, Bitcoin’e güveniyor!

Yayın:

-

Anthony Pompliano

Bir Bitcoin sever olan Pompliano, ticaret yatırımlardan kripto para birimlerine kadar finans alanındaki her şeyi tartıştığı kendi podcast şovu “The Pomp”un sunuculuğunu üstleniyor. Gösterisinin özel bir bölümünde, Pompliano dinleyicilerinin sorularını yanıtladı ve yakın zamanda varlıklarının %80’ini Bitcoin’e dönüştürdüğünü açıkladı.

Pompliano’nun servetinin geri kalanı, nakit, emlak ve yeni kurulan şirketler gibi diğer varlıklar üzerinde bulunuyor. Buna ek olarak, risk sermayesi şirketlerinin çoğu kripto paralar ile ilgili olduğundan, Pompliano’nun Bitcoin servetinin, toplam servetinin %80’inden fazla olabileceğine dair düşünceler var.

Özel podcast bölümüne göre Pompliano, 2019 senesinde Kevin O’Leary’nin tavsiyesine uymadı. O’Leary’ye göre, yatırım yapmak, kişinin tüm servetini Bitcoin’e aktarmak anlamına gelmiyor.

Pompliano bu düşünceyi reddetmek ile kalmadı, aynı zamanda Bitcoin varlıklarını artırdığını da söyledi. Yatırımcı, daha önce servetinin yarısını BTC’de tutarken, bu miktarı %80’e çıkardı. Pek çok piyasa uzmanına göre, Bitcoin önümüzdeki yıllarda değer kazanacak ve Pompliano, Bitcoin’den kar ettiğini birçok durumda açıkça gösterdi. Ünlü yatırımcı, geleneksel güvenli liman varlığı altın ile karşılaştırıldığında Bitcoin’in neden yükseliş için hazır olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Altın, sağlam para ilkelerinin analog uygulamasıdır ve Bitcoin, sağlam para ilkelerinin dijital uygulamasıdır. Altın, son 20 yılda inanılmaz işler yaptı, ancak tarih, bir şeyin dijital versiyonunun daha büyük, daha iyi ve daha popüler olabileceğini gösteriyor.

Pompliano, Jim Cramer’ı İkna Etmiş!

Pompliano, Bitcoin konusunda benimseme belirtileri gösteren tek kişi değil. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı, aynı zamanda CNBC’den Jim Cramer’ı ana akım kripto birimine dahil etmeyi başardı.

“Mad Money” programının sunucusu ve hevesli bir yatırımcı olan Cramer, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. İddialara göre Pompliano, Cramer’ı bu kararında etkilemiş. Deneyimli yatırımcı, daha önce ekonomik enflasyon sırasında fon sağlamanın en iyi yolunun altın, sanat ve emlak gibi varlıklardan geçtiğini söylüyordu. Ancak o zamandan bu zamana değişimler oldu ve bu yatırımların arasında kripto paralar da var.

Bakalım Pompliano’nun bu tür söylemleri, ünlü yatırımcıların ilgisini çekecek mi?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Elrond eGold Artık Trust Wallet’ta!

Elrond eGold, Trust Wallet’ta!

Yayın:

-

egold

Elrond Network’ün yerel tokenı eGold, Binance’in 5 milyon kullanıcısı olan Trust Wallet’ta kullanıcılara sunuldu!

Gelişmeyi Twitter hesaplarından duyuran Elrond Network ve eGold 5 milyon kullanıcı kitlesine erişebileceği için memnun görünüyor.

Bildiğiniz üzere Trust Wallet, Binance’in sahip olduğu popüler bir kripto cüzdanı. Elrond, paylaştığı blog yazısında bu entegrasyonun kendileri için bir kilometre taşı olduğunu söylüyor.

Bunun dışında, Elrond Twitter hesabından, bir ödül havuzu oluşturduklarını duyurdu. Bu adrese, Twitter hesabınızı ve Trust Wallet hesabınızı bağlarsanız, 30.000 $’lık ödül havuzundan yararlanabilirsiniz.

Elrond ve eGold Nedir?

Elrond, veri hacimleri ve ölçekleme hızında 1000 kat iyileştirme sağlamak amacı ile tasarlanan bir blockchain projesidir. Elrond’u rakiplerinden ayıran iki ana özelliği var. Yeni bir uyarlanabilir durum paylaşma mekanizması ve güvenli fikir birliği mekanizması ile doğrusal ölçeklenebilirliği sağlayan Proof of Stake algoritması. Bu şekilde, Elrond, 6 saniyelik süreler içinde 15.000’e kadar işlemi onaylayabiliyor. eGold ise, bu protokolün çalışmasına yardımcı olan, ağın yerel tokeni olarak görev almaktadır.

Trust Wallet Hakkında

Trust Wallet, 5 milyonda fazla kullanıcıya sahip olan bir mobil cüzdandır. Uygulama, iOS ve Android cihazlarda mevcuttur. Ayrıca uygulama üzerinden kripto birimi satın alabilir, saklayabilir, fiyatları görüntüleyebilir ve ticaretini yapabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.