Muhabbit

Çin, Kripto Para Madenciliğinin Yasaklı Sektör Listesine Girmesini Önerdi!

Çin’de yine baskı!

çin btc yasak muhabbit

çin btc yasak muhabbit

Çin’in kripto para ve kripto para madenciliği üzerine olan baskıları tüm hızıyla devam ederken bugün (8 Ekim 2021) Çin’in kripto para madenciliği sektörünü yasaklı listenin taslağına aldığı öğrenildi.

Çin’in uzun bir süredir “negatif liste” olarak adlandırdığı, yasak sektör ve endüstrilerin bulunduğu bu liste hem Çinli hem de yabancı yatırımcıları kapsıyor. Reuters’ın bugün (8 Ekim 2021) paylaştığı haberine göre, kripto para madenciliği de listenin taslak versiyonuna giriş yaptı.

Yasaklı sektörlerin taslak listesine kripto para madenciliği eklenirken, birçok sektörün listeden çıkarıldığı öğrenildi. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’ndan alınan bilgiye göre, 2020 yılında yasaklı sektörler listesinde 123 sektör bulunurken 2021 yılında bu sayı 117’ye düştü.

Çin Baskıya Devam Ediyor!

Çinli düzenleyici birimlerin geçtiğimiz aylarda “yasa dışı” kripto para faaliyetlerini temizleme hareketi başlattığından beri kripto para dünyası zor zamanlar geçiriyordu. Çin kripto para madenciliği ekosistemi özellikle bu yasaklamalardan en çok zarar gören sektörlerden biri olmuştu.

Süregelen bu baskılardan dolayı Çin’in Bitcoin madenciliğindeki hash rate payı oldukça büyük bir düşüş göstermişti. Bitcoin madenciliğinde dünya liderliği oldukça uzun bir süredir Çin’deydi. Şimdi ise Amerika kıtasına doğru kayacağı düşünülüyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version