Muhabbit

Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: Bitcoin ve Diğer Kripto Varlıklar Alternatif Yatırım Araçları Olarak Kullanılmalı!

Başkan yardımcısı, Bitcoin gibi kripto paraların birer yatırım aracı olarak kullanılabileceğini söyledi.

18 Nisan tarihinde düzenlenen Asya Forumu’nda konuşma yapan Çin’in merkez bankası başkan yardımcısı Li Bo, kripto para birimleri ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Li Bo, açıklamasında kripto varlıkların gelecekte bir yatırım aracı veya alternatif bir yatırım olarak önemli bir rol oynaması gerektiğine inandığını dile getirdi. Ayrıca Çin dahil birçok ülkenin de bunları bir yatırım aracı olarak incelediğini belirtti.

Bo ayrıca Çin Halk Bankası’nın gelecekte kripto para birimleri ile ilgili olarak atacağı adımlar hakkında şu açıklamada bulundu:

“Bitcoin ve stablecoin’lerin kripto varlıklar olduğuna inanıyoruz. Kripto varlıklar bir yatırım seçeneğidir, para biriminin kendisi değildir. Para birimi değil, alternatif bir yatırımdır. Bu nedenle, kripto varlıklarının gelecekte bir yatırım aracı veya alternatif bir yatırım olarak önemli bir rol oynaması gerektiğine inanıyoruz.”

Stablecoinler hakkında da açıklamada bulunan Bo, bu tür kripto varlıkların yaygın olarak kullanılan bir ödeme çözümü olması için, güçlü bir düzenleyici kurala ihtiyaç olduğunu belirtti. Bunun nedeni olarak ise bir ödeme aracı olarak kullanılacak özel bir şirket tarafından çıkarılan stablecoinlerin işlevlerini denetlemek için banka benzeri veya bankalar gibi düzenleyici kurallara sahip olunması gerektiğini dile getirdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla CBDC Haberleri için: CBDC Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version