Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44022.88
0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2358.52
0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.44
16.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.3
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin Merkez Bankası, Metaverse ve NFT’leri Radarına Aldı!

Ülke genelindeki kripto paralara olan baskının, metaverse ve NFT alanına doğru da genişleyeceği belirtildi.

Clock
Paylaş
Çin Merkez Bankası, Metaverse ve NFT’leri Radarına Aldı!

Çin Merkez Bankası (PBoC) yetkilisi tarafından yakın zaman önce yapılan bir açıklamada; ülke genelindeki kripto paralara olan baskının, metaverse ve NFT alanını da kapsayacağı belirtildi.

728×90 muhabbit - Çin Merkez Bankası, Metaverse ve NFT'leri Radarına Aldı!300x250 muhabbit - Çin Merkez Bankası, Metaverse ve NFT'leri Radarına Aldı!

PBoC’deki Kara Para Aklamayı Önleme (AML) biriminin direktörü Gou Wenjun tarafından, Ulusal finansal güvenlik zirvesinde yapılan açıklamada, düzenlemelerin devam etmesi yönünde ifadelere yer verildi. Bununla birlikte popülerliği her geçen gün artan NFT’ler ve metaverse gibi alanlarında da bu düzenlemeler kapsamında incelenmesi gerektiği belirtildi. Yetkili; ülkede bu faaliyetler ile ilgilenenlerin kendi varlıklarını, servet koruma adı altında yaptıklarını belirtse de bazı kötü niyetlilerin bu durumu kara para aklama ve vergi kaçakçılığı gibi yasa dışı amaçlar için de kullanmaya müsait olduğunu dile getirdi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

AML başkanı, kripto para ekosisteminin riskleri ve yönetimi açısından dikkatlice incelenmesi gerektiğini özellikle belirtti. Ayrıca, NFT ve metaverse tabanlı girişimlerin para aklama için bir araç olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bankalar İşlemleri İzlemeli

Dijital varlıkların gelişmesinin objektif bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Gou, bu gibi varlıkların şeffaflığını ön plana çıkarmanın önemli olduğunu açıkladı.

Burada önemli bir nokta olarak bankalara değinen yetkili, bankaların analizler yaparak ödeme hizmetleri ve şüpheli işlemleri belirlemek için doğrulamalar yapması gerektiğini dile getirdi.

PBoC yetkilisi, her türlü kara para aklama yönteminin üzerine gidilerek, bu işlemlerin takip edilmesi için yapay zeka ve makine öğrenimi gibi teknolojilerin kullanılması gerektiğini belirtti.

Gou son olarak yaptığı açıklamada, kripto paralar aracılığı ile yapılacak olan suçlarla mücadele için dünya genelindeki finansal istihbarat birimlerinin iş birliği içinde olmasının doğru olacağını açıkladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar