BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Çin Polisinden Dolandırıcılara Darbe

Yetkililer, bir dolandırıcılık çetesini çökertti.

Yayın:

-

Çinli yetkililerin açıklamalarına göre, kendini “Huobi Yetkilisi” olarak gösteren bir grup dolandırıcı yakalandı.

Çinli yetkililer, bir internet sitesi üzerinden kendini, Huobi yetkilisi olarak tanıtan dolandıcı çetesini çökertti.

Yerel bir medya kuruluşu olan Jinse tarafından bildirildiği üzere, 20 Mayıs’ta Çin polisi, Guangdong eyaletinde ki 12 şüpheliyi bu dolandırıcılık grubuna dahil oldukları dolayısıyla tutukladı.

Dolandırıcılar, kurbanlarını sahte para aklama amacıyla kullanılan bir OTC platformuna yatırım yapmaya ikna etti ve ele geçirdikleri parayı, off-shore hesaplara geçirdi.

WeChat Üzerinden Dolandırıcılık

Çin’deki yerel makamlar, soruşturmayla ilgili olan bilgisayar, akıllı telefon ve banka kartlarını incelemeye aldığını açıkladı.

Dolandırıcıların ilk olarak WeChat grupları üzerinden “iyi haber” olarak bitcoin ile ilgili spekülatif yatırım fırsatları hakkında bilgi veriyorlar. Sonrasında ise kurbanlarını kendilerine çekerek OTC platformuna yatırım yapmalarını sağlıyorlar.

Kurbanlardan biri olan Bay A. konu hakkında şu açıklamayı yaptı

En başta spekülatif bir şekilde reklamı yapılan sahte platforma 100.000 Çin Yuanı yatırdım. İlk zamanlarda ise yatırımımı neredeyse ikiye katladım.

Bu yaşanan olay klasik bir dolandırıcılık taktiği olarak bilinen bir durum. Öncelikle yatırımcısının güvenini kazanan dolandırıcılar, yatırımcılarına finansal geri dönüşler sağlıyordu. Bu durumla karşı karşıya kalan Bay A. ise dolandırıcılara tamı tamına 3.1 Milyon Yuan göndermiş.

Şubat ayında ise kurbanlar, sahte platformun saldırıya uğradığını ve kapatıldığına dair bir bildiri aldılar. Dolayısıyla kurbanlar yatırdıkları paraları kaybettiler.

Soruşturmada açığa çıkan bilgilere göre, platformun kapatılmasının ardından, suçluların parayı çeşitli banka hesapları aracılığıyla offshore hesaplara yönlendirdiği ortaya çıktı.

Kripto Dolandırıcılık Vakaları

Geçtiğimiz aylarda, Şikagolu bir iş adamı, kripto para ticareti için 2 Milyon$’ın üzerinde bir fon anlaşması yaptı. Anlaşmanın ardından yaptığı fonun kripto para ticaretinden ziyade kötüye kullanıldığı ortaya çıktı.

Muhabbit.com olarak, siz kripto-severlere, yatırımlarınızı yaparken çok dikkatli olmanızı, başkalarının etkisi altında herhangi bir şekilde yatırım yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Quantstamp: Ethereum 2.0 Neredeyse Hazır!!

Ethereum 2.0 ilk fazı teslim etme yolunda.

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Akıllı sözleşme denetleme şirketi Quantstamp, Ethereum 2.0′ın neredeyse piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum 2.0 istemcisi Teku‘nun denetimini tamamladığını açıkladı.

Quantstamp CEO’su Richard Ma, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’ın çok yakın bir zamanda Faz 0’ı teslim etme yolunda olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Ethereum topluluğu, 2020 yılı bitmeden Ethereum 2.0’ın ilk aşamasını sunulması konusunda çok fazla beklenti içinde. Hatta Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayında sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topluluk 2020’de 0. aşama oluşumunu istiyor, bir gün geç değil. Hedef belirlendi; hadi gönderelim.”

Quantstamp ekibi de Ethereum topluluğunun bu çağrılarını duymuş gibi görünüyor. CEO Ma, yaptığı açıklamada, müşteri ekiplerinin, Ethereum 2.0’ın temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak için denetim firmalarıyla birlikte çalışıp gerekli testleri gerçekleştirmek için sayısız saat harcadığını söyledi. Çünkü Teku denetimi, fikir birliği kurallarının uygulanmasını ve gereken kod ve kontrollerin sürdürülmesini içeriyordu.

Quantstamp, yaptığı denetim sonrasında kod tabanının “en yüksek kalitede” olduğuna dikkat çekerek birkaç bulgu elde ettiğini açıkladı. Ayrıca herhangi bir sorun keşfedildiğinde, Teku geliştirme ekibinin bunları hızla çözdüğü bildirildi. 

Çözülen bulgular arasında, istemcilerin senkronize olmamasına neden olabilecek hatalar ve eksik doğrulama mantığının olduğu açıklandı.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında uzun süredir planlanan bir güncellemedir ve bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçerek ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini ele almayı amaçlamaktadır. Bir dizi testnet lansmanının ardından Ethereum 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesi üç aşamada gerçekleşecek: Aşama 0, 1 ve 2.

Faz 0 ile çıkacak olan Beacon Chain, Zinken ve Spadina test ağlarında değerlendirilecek. Beacon Chain başlatıldığında, mevcut Ethereum, blockchain ile paralel olarak var olacaktır.  Beacon Chain piyasaya sürüldüğünde, bu defa dikkatler Ethereum 2.0 lansmanının 1. Aşamasına çevrilecek. Aşama 1, Ethereum’un saniye başına işlemlerini ölçeklendirmek amacıyla, proof of stake  zincirlerinin kanıtının entegrasyonunu sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son IEO Injective Protocol Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

Yayın:

-

injective pool

Kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleştirilen Son IEO olan Injective Protocol, Chainlink “oracle”ı kullacağını açıkladı.

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

İşbirliği kapsamında toplamda altı farklı parite için veriler bahsi geçen oracle yoluyla elde edilecek. Verilerin alınacağı pariteler ise şu şekilde:

ETH/USD, BTC/USD, DAI/USD, LINK/USD, USDT/ETH ve YFI/ETH.

Devam eden süreçte farklı pariteleri de türev işlem platformuna ekleyeceğini belirten Injective Pool ekibi, yeni eklenen pariteler için de verilerin Chainlink üzerinden alınacağını açıklamış durumda.

Injective platformunu her tip trader için düzenlediklerini belirten ekip, platformları sayesinde Chainlink’in de yeni müşterilere ulaşacağını belirtti.

Cosmos (ATOM) İle Entegrasyon Gelecek

Blog yazısında halihazırda projenin Injective Chain üzerinde çalıştığı belirten ekip, kısa süre içerisinde ağın Cosmos ağının çözümü olan Cosmos Inter-Blockchain Communication (Blockchain Ağları Arası İletişim) ile entegrasyonunu tamamlayacağını açıkladı.

Bu sayede Injective Chain, birçok farklı blockchain ağı ile direkt iletişime geçebilecek. Cosmos ise bu çözümü sağlayan önde gelen projeler arasında bulunuyor. Bu noktada sağlanacak entegrasyon ile birlikte Injective, Band Protocol’ün (BAND) “oracle” çözümü ile direkt olan Band Chain ile iletişime geçerek ulaşabilir gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Band Chain de Cosmos IBC çözümünün bir parçası konumunda.

Bu noktada birden fazla “oracle”dan veri alacak olan Injective, daha stabil fiyat beslemelerine sahip olabilir.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.