Muhabbit

Çin, Üç Büyük Kripto Para Borsasını Arama Motorlarından Kaldırdı!

Çin, üç büyük kripto para borsasını arama motorlarından kaldırdı.

Çin engel muhabbit

Çin engel muhabbit

Çin geçtiğimiz günlerde kripto para fenomenlerinin ve sektörün önde gelen isimlerin Weibo hesaplarını kapatmıştı. Bu kez de üç büyük kripto para borsasını arama motorlarından kaldırdı.

Baidu ve Sogou gibi Çin merkezli arama motorları üç büyük kripto para borsasını engelledi. Şu anda Çin’de Çin merkezli arama motorlarından Huobi, Binance ve OKEx’e erişim sağlanamıyor.

Wu Blockchain tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurulan gelişmede Sogou üzerinden küresel kripto para borsası Binance’e erişimin olmadığı gözlenmekte.

Aynı şekilde Çin merkezli başka bir arama motoru olan Baidu üzerinden Huobi aramalarının sonuç vermediği de gözlenmekte.

Çin, Kripto Para Borsalarının Weibo Hesaplarını Da Kapattı!

Çin’in engellemesi sadece arama motorlarından değil. Kripto paralara bir nevi “savaş” açan Çin, üç büyük kripto para borsasının Weibo ve Zhihu hesaplarını da kapattı. Weibo Çin merkezli sosyal medya platformu Twitter olarak görülürken, Zhihu ise bir Quora olarak nitelendirilebilir.

Çin birkaç gün önce Çin kripto para ekosisteminde sözü geçen, sektörün önemli isimlerinin Weibo hesaplarını kapatmıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version