Muhabbit

Çin’de Bir Üniversite Metaverse’e Adım Attı!

Dünya’daki birçok kurum ve sektör farketmeksizin metaverse’te yerini almaya başladı.

Metaverse Üniversite Muhabbit

Metaverse Üniversite Muhabbit

Çin’deki büyük bir üniversite, kampüsünü Baidu’nun XiRang platformunda sanal bir üniversite olarak oluşturdu. Üniversite, ülkede metaverse’e katılan ilk akademik kurum oldu.

Communication University of China, 26 Aralık’ra dijital kampüsünü oluşturduktan sonra hem sanal hem de fiziksel olarak ortaklaşa düzenlenen bir yıl dönümü kutlamasına ve ödül törenine ev sahipliği yaptı.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Metaverse’teki kullanıcılar; VR, cep telefonu ve bilgisayar ile sanal kampüste istediği gibi dolaşabilirler. 2000 yılında kurulan Baidu, çoğunlukla Çin’de kullanılan bir arama motorudur.

Umut ülkesi anlamına gelen XiRang, aralık ayında piyasaya sürüldü. XiRang, internet devi Baidu tarafından geliştirilen bir çevrim içi metaverse platformu olarak tanımlanabilir.

Üniversitelerin metaverse’te sanal kampüs oluşturma haberlerini ilerleyen günlerde daha fazla duyabiliriz. Bunun bir sebebi ise eski marka ismi Facebook olan teknoloji devi Meta, bu yıl VR üreticisi VictoryXR ile ortaklaşa 10 üniversitenin sanal kampüsünü oluşturma sözü vermesidir.

Stanford Üniversitesi, online verilen derslerin kalitesini ve içeriğini zenginleştirmek için 2021 Kasım ayında ilk VR sınıfını açtı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version