Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43224.31
-1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2331.04
-0.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.1
10.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.9
-0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Çin’in Baskılarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yüzde 50 Artı!

Çin’in baskılarına karşı Bitcoin yüzde 50 artış yaşadı.

Clock
Paylaş
Çin’in Baskılarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yüzde 50 Artı!

Çin’in kripto paralara karşı savaşının 150. gününde Bitcoin yeni rekoruna doğru koşuyor. Bitcoin fiyatı, Çin’in yasaklarından sonra %50 gibi bir artış görmekte. 5 uzun ayın sonunda Bitcoin, Mayıs ayındaki fiyat rekorunu tekrar kırabilir.

Kripto para analisti Willy Woo, Çin’in yasaklarından sonra Bitcoin’in çok daha merkeziyetsiz olduğunu ve fiyatın %50 artış gösterdiğini ifade etti.

728×90 muhabbit - Çin'in Baskılarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yüzde 50 Artı!300x250 muhabbit - Çin'in Baskılarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yüzde 50 Artı!

Madenciliğin Merkezi Değişiyor!

Her yasakta olduğu gibi Çin’in kripto para ve kripto para madenciliği yasağıyla birlikte Bitcoin tarihindeki en çalkantılı dönemlerinden birini yaşamıştı. 19 Mayıs 2021 tarihinde büyük bir düşüş meydana gelmişti. Kripto para madenciliğinin yasaklanması ile birlikte Bitcoin ağının hash rate’i %50’lik bir düşüş görmüştü.

Bitcoin madenciliğinde, dünyadaki en yüksek hash rate payına sahip olan Çin’in bir anda madencilik cihazlarını kapatmasıyla madenciliğin Kuzey Amerika’ya kaydığı gözlendi.

ag hash ratei degisimi - Çin'in Baskılarından Sonra Bitcoin Fiyatı Yüzde 50 Artı!
Bitcoin ağı hash rate’inin değişimi

Birçok kripto para madenciliği şirketi, Çin’de faaliyet gösteremeyeceğini açıkladı. Bununla birlikte birçok madencilik tesisi farklı ülkelere taşındı. Kripto para madenciliği cihazları geliştiren ve satışını yapan şirketler için de olay farklı değildi. Bitmain, Antpool gibi dev isimler Çin’deki faaliyetlerini kısıtlamayı seçti.

Platformunda kripto para madenciliği cihazlarının satışlarını gerçekleştiren Alibaba, Çin’de bu cihazların veyahut ürünlerin satışının durdurulduğunu duyurmuştu.

Tüm bu olaylar zincirinin sonunda kripto para madenciliğinin ki özellikle de Bitcoin madenciliğinin merkezi Çin’den kaymaya başladı. Yeni kripto para madenciliği merkezi olarak da şu an için Kuzey Amerika ülkeleri düşünülmekte. Birçok kripto para madenciliği havuzu, tesislerini Kuzey Amerika’da konumlandırmaya başladı. Bu konumlandırmadan ötürü, yeni merkez olarak Kuzey Amerika’nın düşünüldüğü tahmin ediliyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar