Muhabbit

Çin’in Dijital Parası 2022 Kış Olimpiyatları’nda Kullanılabilir

Gelen yeni iddialar dijital paranın resmi olarak 2022 Kış Olimpiyatları’nda kullanılacağına işaret ediyor.

çin

Çin Merkez Bankası’nın (PBoE) dijital parasının beta sürüme geçtiğini, geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk. Hatta dijital paranın uygulamasının fotoğraflarını paylaşmış, belirli şehirlerde kullanıma başlacağını sizlere belirtmiştik.

Gelen yeni iddialar ise dijital paranın resmi olarak 2022 Kış Olimpiyatları’nda kullanılacak olması.

Çin devlet televizyonu CCTV’nin hafta sonu yaptığı açıklamada dijital paranın olimpiyatlarda kullanılabileceği belirtilmekte. Bildiğiniz üzere 2022 Kış Olimpiyatları Pekin’de gerçekleşecek.

Daha önce gelen iddialarda ise dijital paranın 2021’in ortalarında resmi olarak kullanıma başlayacağı üzerindeydi. Bu durumda tarihler birbirini tutuyor gibi görünüyor. Fakat yine de The People’s Bank of China tarafından dijital paranın kullanıma açılma tarihi ile ilgili bir açıklama gelmiş bulunmuyor.

CCTV’den TheBlock’un iletişim kurduğu kişi Çin’deki 4 şehirde uygulamanın sadece kişiler tarafından değil, aynı zamanda bölgedeki bankalar tarafından da kontrol ve test edildiğini doğrulamış durumda.

Geçtiğimiz hafta iki bankanın da dijital para uygulamaları yayımlanmıştı.

Testler Yuan’ın mevcut durumunu, dolaşımını ve ticari faaliyetlerini etkilemeyecek.

Çin’in dijital parasının resmi olarak sinyalleri vermeye başlayışı, diğer dijital para projesi geliştiren ülkelerdeki adımların hızlanmasına sebep olabilir mi?

Son Yazılar

Exit mobile version