Muhabbit

Çin’li Şirket Pandemi Sırasında Seyahat İçin Dijital Kimlik Uygulaması Başlatıyor!

Yeni sistemin seyahat ve turizmin canlanmasına yardımcı olacağı bildiriliyor.

Çin’li şirket Tencent Holdings, COVID-19 salgını sırasında uluslararası seyahatleri kolaylaştırmak için yeni bir dijital tanımlama sistemi başlatmak üzere blockchain şirketi ShareRing ile güçlerini birleştirdiğini duyurdu.

South China Morning Post tarafından 17 kasım tarihinde yayımlanan bir habere göre, ShareRing, dağıtılmış defter teknolojisini Tencent’in bulut hizmetleriyle birleştirerek blockchain tabanlı bir dijital kimlik yönetimi platformu oluşturacak. ShareRing’in blockchain kimlik uygulaması aynı zamanda, üçüncü taraf platformlardan kötü niyetli erişimi engelleyen korumalı veri yönetimi özelliği de sunuyor.

ShareRing, özellikle kimlik uygulamasını iyileştirmeye yardımcı olmak için Tencent Cloud’un optik karakter tanıma ve yüz tanıma teknolojisini kullanacak. Mevcut haliyle uygulama, uçuş, otel rezervasyonları, araba kiralama ve diğer çeşitli hizmetler için rezervasyon yapmak üzere kullanılabilecek.

Tencent ve ShareRing ortak bir açıklamada, bu ortaklığın amacının ilk olarak Güneydoğu Asya ülkelerinin “sınırlarını turizme yeniden açmalarına ve COVID-19’un ekonomik darbesinden kurtulmalarına” yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Bu girişim Çin’li şirket Tencent’in blockchain teknolojisi kullanılarak ürün geliştirme ile ilk girişimi değil. Hatırlanacağı üzere, şirketi daha önce Çin’in en eski şarap üreticisi için blockchain teknolojisi kullanarak bir şarap izlenebilirlik platformu inşa etmişti. 

Blockchain teknolojisi uzun zamandır dijital tanıma sistemlerinin potansiyel bir değer uygulaması olarak lanse ediliyor. Blockchain teknolojisinin, dijital kimliklerin daha güvenli bir şekilde yönetilmesini ve depolanmasını sağladığı söyleniyor. Bu durumun da kesintisiz seyahat, arka plan kontrolleri, sağlık kaydı toplama ve kolaylaştırılmış “müşterinizi tanıyın” protokollerini mümkün kılacağı dile getirildi.

Bunun yanında Tayland ve Singapur gibi ülkelerin seyahat sektöründe temassız protokolleri teşvik etmek için çalıştıkları da ortaya çıkmıştı. Dijitalleşmeyi hızlandırma arayışında, daha fazla ülke ekonomik büyümeyi halk sağlığı endişeleriyle dengelemeye karar verdikçe, blockchain teknolojisi de büyük olasılıkla daha fazla benimsenmeye başlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version