BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Circle Japon Yeni ile Sabitlenmiş Stablecoin’e Yatırım Yapacak!

Circle an itibarıyla USDC’yi “Singapur’da lisanslı olan ilk stablecoinlerden biri” haline getirmek için ciddi çalışmalar yapıyor.

Avatar

Yayın:

-

Circle

Asya bölgesine doğru genişleme planlarını hızlandıran Circle, Singapur’da bir genel merkez kuracak ve Japon yenine sabitli bir para birimine yatırım yapacak.

Asya’daki varlığını güçlendirmek adına adımlar atan Circle, Singapur’da bölgesel bir genel merkez kuracağını açıkladı. Circle CEO’su Jeremy Allaire’in Bloomberg’e verdiği bir demeçte şirket, Circle Ventures ismiyle bir yatırım firması kuracak. Circle Ventures’ın ilk yatırımı ise, Japon yenine sabitli bir kripto paraya olacak.

bybit platform - Circle Japon Yeni ile Sabitlenmiş Stablecoin'e Yatırım Yapacak!

Circle CEO’suna göre, borçlanma ve borç verme piyasasında istikrarlı bir halde olan stablecoinlerin ciddi şekilde benimsendiğinden bahsetti. Bu sayede şirket, Asya’daki pazara giriş yapmış olacak.

Enflasyondan korunma ve getiri amacıyla yapılan yatırımların stablecoinlere akacağını düşünen Allaire, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Birçok insan Bitcoin satın alarak riskten korunmayı düşünürken, şirketler ve kurumsal yöneticiler stablecoinlerden gelir elde etmek isteyecektir.

Circle an itibarıyla USDC’yi “Singapur’da lisanslı olan ilk stablecoinlerden biri” haline getirmek için ciddi çalışmalar yapıyor. Şirket, USDC’nin lisans almasını hızlandırmak adına Singapur Para Otoritesi ile ortak bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada Allaire, Biden yönetiminin stablecoinleri denetleme kararı konusunda kısa bir süre önce destek verici bir açıklama yapmıştı.

Biden yönetiminin bu kararı, kripto para piyasasını destekleyecek nitelikte. Bu düzenleyici karara uyum sağlamaktan memnuniyet duyarım.

Allaire farklı bir röportajda, mevcut piyasa koşullarındaki düzenleyici kararların “potansiyel olarak bankacılık ve sermaye piyasalarının geleceğini” gösterdiğini belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler