Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44072.46
0.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.77
0.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.98
18.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.7
2.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, Kitle Fonlama Platformu Crowdcube’a Yatırım Yatırım Yaptı!

Crowdcube, Avrupa’ya açılmak amacıyla ödeme altyapısı şirketi Circle’dan 13,5 milyon dolar yatırım aldı.

Clock
Paylaş
Circle, Kitle Fonlama Platformu  Crowdcube’a Yatırım Yatırım Yaptı!

İngiltere’de faaliyet gösteren kitle fonlaması platformu Crowdcube, Avrupa’ya açılmak amacıyla ödeme altyapısı şirketi Circle’dan 13,5 milyon dolar yatırım aldı. Bunun yanında gerçekleştirilen yatırım turuna Balderton Capital ve Molten Ventures gibi dev şirketler de katıldı.

728×90 muhabbit - Circle, Kitle Fonlama Platformu  Crowdcube'a Yatırım Yatırım Yaptı!300x250 muhabbit - Circle, Kitle Fonlama Platformu  Crowdcube'a Yatırım Yatırım Yaptı!

Bilindiği üzere yakın zaman önce açıklama yapan Avrupa Komisyonu, AB’de kitle fonlaması uygulamasının, ABD ve İngiltere gibi diğer büyük ekonomilere kıyasla geri kaldığını dile getirmişti. Bu kapsamda da 10 Kasım 2021 tarihinde, Avrupa topraklarında tek tip kurallara ilişkin yeni düzenleme yürürlüğe konuldu. İşte bu yeni gelişme üzerine mevcut düzenleyici ortamdan yararlanmak isteyen Crowdcube, yeni finansman turu ile faaliyetlerini hızlandırmak istediğini belirtiyor.

Crowdcube CEO’su Darren Westlake, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Crowdcube, Circle’ın stratejik yatırımını ile on yıllık bilgi birikimimiz ve Avrupa’daki sermaye artırma deneyimimizle birleşecek. Şirket, Avrupa’da yüksek büyüme yatırım pazarındaki avantajımızdan yararlanmak için son derece iyi bir konumda.” 

Bu, Circle’ın kitle fonlaması alanındaki ilk yatırımı değil. Hatırlanacağı üzere 2019 yılında şirket, New York merkezli SeedInvest’i de bünyesine kattığını duyurmuştu. Ancak daha sonra Şubat 2020’de ödeme altyapısı şirketi satın alma için bir alıcı aradığını bildirmişti. Bunun yanında Circle’ın, blok zinciri sektöründeki erken aşamada yer alan girişimleri desteklemek için bir VC fonu başlattığı da biliniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar