BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Circle USDC Rezervlerini Açıkladı!

Circle’dan açıklama var!

Yayın:

-

Circle

Circle Salı günü, USDC rezervlerinin çoğunluğunun nakit veya nakit benzerlerinde tutulduğunu açıkladı.

Temmuz ayı ortasında yayımlanan bir tasdik raporunda belirtilen USDC rezervlerinin dökümüne göre, USDC’nin %61’i nakit ve nakit benzerleri ile desteklenmektedir. Tasdik raporuna göre, “nakit, bankalardaki mevduatları ve Devlet Yükümlü Para Piyasası Fonlarını içerir.”

bybit 300x250 - Circle USDC Rezervlerini Açıkladı!

Nakit benzerleri, genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine göre asıl vadesi 90 gün veya daha az olan menkul kıymetler olarak tanımlanıyor.

Rezervlerin yüzde 13’ü Yankee mevduat sertifikası olarak yer alırken, yüzde 12’si ABD Hazine‘si şeklinde yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra rezerv tahsislerinin %9’unu ticari senetler, %5’ini ise şirket tahvilleri oluşturmakta.

Circle - Circle USDC Rezervlerini Açıkladı!
Circle’ın Açıkladığı USDC Rezervleri

Circle CEO’su Daha Şeffaf Olmak İstediklerini Belirtiyor!

Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından gönderilen bir blog yazısında, tasdik yazısının firmanın daha önce bildirdiği halka açılma hareketinden önce daha şeffaf olma hedefinin bir parçası olduğu belirtiliyor.

Allaire, “Halka açık bir şirket olma yolculuğumuza devam ederken, iş operasyonlarımızda daha fazla şeffaflık, hesap verebilirlik ve açıklama yapmak için fırsatlarımız olacak. Bu durum Circle’ı ve USDC’yi, sunmakta olduğumuz standartlar ve piyasa altyapısına dayanan şirketlerle olan ilişkiler konusunda güçlendirebilir.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler