Muhabbit

Circle, TRON blok zincirindeki USDC desteğini durdurdu

Stablecoin ihraçcısı Circle, Tron blok zincirindeki USDC desteğini sonlandıracağını açıkladı. Açıklamaya göre bu karar, kurum olarak bir risk değerlendirmesi yapıldıktan sonra alındı.

Circle bugün yaptığı açıklamada, TRON ağında USDC desteğini aşamalı olarak kaldıracağını ve blok zincir üzerindeki USDC basım hizmetlerini hemen sonlandıracağını duyurdu. Circle açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Risk yönetimi çerçevemizin bir parçası olarak Circle, USDC’nin desteklendiği tüm blok zincirlerinin uygunluğunu sürekli olarak değerlendiriyor. TRON ağında USDC desteğini kaldırmak, kurum içinde alınan bir karardır. Bu karar, USDC’nin güvenilir, şeffaf ve güvenli kalmasını sağlama çabalarımızla uyumludur”

Şirket, Şubat 2025’e kadar Circle Mint kullanıcılarının USDC’lerini diğer blok zincir ağlarına aktarmalarını destekleyeceğini söyledi. Müşteriler USDC varlıklarını Circle ile fiat para birimine dönüştürebilir. Circle, perakende USDC sahiplerini ve Circle dışı kullanıcıları, varlıklarını geri almaları ya da aktarmaları için perakende ticaret platformlarına yönlendirdi.

Kaynak: The Block

Son Yazılar

Exit mobile version