Muhabbit

Civic Wallet, Hem Sağlık Kaydı Hem De Kripto Para Cüzdanı!

Civic Technologies’in yeni cüzdanında yok yok! Hem sağlık kaydı hem de kripto para cüzdanı özelliği olan Civic Wallet, App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Civic Technologies’in yeni cüzdanında yok yok! Hem sağlık kaydı hem de kripto para cüzdanı özelliği olan Civic Wallet, App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dijital kimlik çözümleri konusunda yenilikçi görüşleriyle kripto para dünyasına sağladığı yararlarla adından söz ettiren Civic Technologies, yeni girişimiyle geliyor. Civic Wallet, hem kripto para cüzdanı hem de sağlık kaydı olarak kullanılabiliyor.

San Francisco merkezli Civic Technologies, Circle Medical ile partnerlik kurarak cüzdanının sağlık kaydı özelliği kazanmasını sağladı. Şu anda beta sürümü mevcut olan Civic Wallet’a, 16 Haziran’dan itibaren App Store ve Google Play üzerinden erişilebiliyor.

Uygulamanın beta sürümünün bekleme listesine 100 binden fazla kullanıcı katıldı. Pazartesi günü erişime açıldığından beri 12 binden fazla kullanıcı direkt olarak telefonuna indirdi. San Francisco başta olmak üzere özellikle Amerika’dan oldukça ilgi gören cüzdan, Covid-19 testi sorgulamasına da sahip olacak.

500 Circle Medical çalışanı San Francisco Bay Area’da bulunan bir Circle Medical tesisinde Covid-19 testleri yapacak. İsteyen şirketler çalışanlarının testlerini burada yaptırabilecek. Gelecekte yeni tesislerin de açılacağı belirtiliyor.

Gizliliğin ve cüzdan gizliliğinin öneminden bahseden Circle Medical’in kurucu ortağı ve CEO’su George Favvas;

“Sağlık çalışanları olarak her zaman hastalığımızın güvenliğine önem veriyoruz. Bu güvenlik anlayışına hasta bilgilerinin gizliliğini korumak da dahil.”

Ayrıca Civic Tech için de konuşan Favvas, sadece düzenleyici kurumların bakış açısıyla değil aynı zamanda kullanıcılarının menfaatleri düşünerek kullanıcı gözüyle de girişimlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kullanıcı Civic Wallet’a giriş yaptığında hem yapay zekâ hem de Blockchain tabanlı bir teknoloji kullanılarak kişinin gerçek bir birey olduğu doğrulanıyor. Doğrulama sonrası cüzdan sahibi, cüzdanda paylaştığı bilgiler ve bu bilgilerin üçüncü taraflarla paylaşılması konusunda yetkin bir kontrole sahip olur.

Bununla birlikte çoğu cüzdandan farklı olarak Civic Wallet’ın seed’i bulunmuyor. Yani kullanıcıların şifrelerini veya seedphrase hatırlaması gerekmiyor. BitGo ve Coincover gibi custody şirketlerinde saklanacak olan bilgiler, telefonun kaybında veya bozulmasında kaybedilmeyecek. Benzer bir özellik geçtiğimiz günlerde Casa Wallet için de tanıtılmıştı.

Son Yazılar

Exit mobile version