Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39511.47
1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2157.2
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.24
1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.3
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Coin Center, Maliye Bakanlığına Tornado Cash’e Yaptırım Uyguladığı Gerekçesiyle Dava Açtı

Tornado Cash’e destek artmaya devam ediyor

Clock
Paylaş
Coin Center, Maliye Bakanlığına Tornado Cash’e Yaptırım Uyguladığı Gerekçesiyle Dava Açtı

Washington D.C. merkezli kâr gütmeyen şirket Coin Center, Ethereum blok zincirindeki işlemleri anonimleştirmek için kullanılan açık kaynaklı yazılım şirketi Tornado Cash’e yaptırım yaptığı için Maliye Bakanlığına dava açtı.

Maliye Bakanlığı, 2022 Ağustos ayında mikser şirkete, “Herhangi bir kripto paranın izini kaybettirmek ve bir mülkü içermeyen işlevleri tamamlamak için kullanarak yasal yetkilerini aştıklarından dolayı” yaptırım uyguladı.

728×90 muhabbit - Coin Center, Maliye Bakanlığına Tornado Cash'e Yaptırım Uyguladığı Gerekçesiyle Dava Açtı300x250 muhabbit - Coin Center, Maliye Bakanlığına Tornado Cash'e Yaptırım Uyguladığı Gerekçesiyle Dava Açtı

Coin Center ile birlikte davaya Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan anonim bir insan hakları savunucusu, Ethereum blok zincirini kullanan bir yazılım geliştiricisi ve dijital varlık yönetimi David Hoffman katıldı.

Maliye Bakanlığına ilk olarak kripto para borsası Coinbase dava açtı. Coinbase, 2022 Eylül ayında iki Coinbase çalışanı da dahil olmak üzere yazılımı kullanan altı kişi tarafından açılan bir davayı destekliyor.

Maliye Bakanlığına Karşı Olan Davaya Coin Center da Katıldı

Maliye Bakanlığının yaptırımına karşı açılan bu dava, blok zincirinde bir dönüm noktası oluşturacak. Coin Center’ın ve Coinbase’in desteği davada mahkemeye hükümetin yetkilerini yazılım şirketine karşı aşırı kullandığını kanıtlamaya çalışacak. Dava açan kişiler, Maliye Bakanlığına ekonomik yaptırımlar uygulama yetkisinin verilmesinin “aşırı” olduğunu savunuyor.

Mahkemede “Amerikanların Tornado Cash’i kendi mallarını korumak için kullandığı” savunuluyor. Ayrıca Maliye Bakanlığın, Amerikan Ekonomisinin düzenlenmesinde neredeyse sınırsız kontrol sağlayacak bir otoritesinin olacağını savundu.

Davacılar bir yandan da mikserin, mahremiyet haklarını korumak için gerekli olduğunu belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar