Muhabbit

Coinbase, Bitcoin ve Ether vadeli işlemlerini başlatıyor

Coinbase, vadeli işlem sözleşmelerini 05.06.2023 Pazartesi günü başlatmayı planlıyor.

Regülasyonların son zamanlarda gündemde olduğu ABD’de sektör adına atılan yeni adımlar da olmuyor değil. Coinbase’in kurumsal yatırımcılarına odaklanarak, Bitcoin BTC ve Ethereum ETH vadeli işlemlerini başlatma kararı bu adımlardan biri.

SEC ile bir süredir sorunlar yaşayan Coinbase; regülasyon zorlukları bir yana, genişleme planlarını adım adım gerçekleştiriyor. Coinbase, gelecek haftadan itibaren kurumsal müşterilere yönelik önemli yenilikler sunmaya hazırlanıyor.

Coinbase’in türev borsası, bu yeni vadeli işlem sözleşmelerini 05.06.2023 Pazartesi günü başlatmayı planlıyor. Bu sözleşmeler, önde gelen üçüncü taraf kurumsal vadeli işlem komisyoncuları ve brokerler aracılığıyla erişilebilir olacak. Kurumsal müşteriler artık düşük ücretli Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinden ve teşvik programlarından faydalanabilecek.

Sözleşmeler, 1 Bitcoin ve 10 Ethereum olarak ölçeklendirilecek

Coinbase, kurumsal ölçekli sözleşmelerin bazılarını 1 Bitcoin ve 10 Ethereum olarak ölçeklendirileceğini ve bu ölçeklendirmenin müşterilerin piyasadaki riskleri etkin bir şekilde yönetmelerini amaçladığını belirtti.

Coinbase’in bu ürünleri piyasaya sürme kararı, daha önce piyasaya sürülen nano Bitcoin (BIT) ve nano Ethereum (ET) sözleşmelerine yönelik geri bildirimlerden kaynaklandı. Kullanıcıların nano sözleşmelerle ilgili deneyimlerini ve taleplerini dikkate alan Coinbase, piyasaya daha büyük ölçekli sözleşmeler sunma kararı aldı.

Bu yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi, müşterilere daha fazla esneklik sunabilir ve risk yönetimi stratejilerini uygulamalarını kolaylaştırabilir. Örneğin, 1 Bitcoin veya 10 Ethereum ölçeğindeki sözleşmeler, kullanıcıların belirli miktarda varlıkla ilgili pozisyonlarını daha hassas bir şekilde ayarlamalarını ve piyasadaki risklere karşı daha etkili bir şekilde korunmalarını sağlayabilir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version