Muhabbit

Coinbase CEO’su Brian Armstrong: ABD’li Yetkililer İsterse, Rusya Yaptırımlarına Uyarız!

ABD hükümetinin kurallar koyması durumunda, borsanın Rus kullanıcıları üzerindeki bir yasağa uyacağı belirtildi. 

coinbase ceo rusya yaptırım

coinbase ceo rusya yaptırım

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin kurallar koyması durumunda, borsanın Rus kullanıcıları üzerindeki bir yasağa uyacağını söyledi. 

ABD hükümeti bir yasak uygulamaya karar verirse, elbette bu yasalara uyacağız.  

Armstrong ayrıca, Ukrayna’nın işgali sırasında Rus kullanıcılarının borsadan yasaklanması söz konusu olduğunda, borsanın mevcut duruşunu da değiştirmeye hazır olduğunu belirtti.  

Tüm Rusların Coinbase kullanmasını önleyici bir şekilde yasaklamıyoruz. Yasada aksi belirtilmedikçe herkesin temel finansal hizmetlere erişimi hak ettiğine inanıyoruz.

CEO ayrıca, bazı Rus kullanıcıların, resmi para birimleri çöktüğü için kripto paraları bir yaşam çizgisi olarak kullandıklarını dile getirdi.

Rusya’ya Yaptırımlar Sürüyor

Coinbase’in görüşü, büyük ölçüde tüm Rus kullanıcılarına yönelik yasaklamaları dile getiren Binance ve Kraken gibi diğer önde gelen borsalarla aynı çizgide yer alıyor.

Borsalar arasında son olarak açıklama yapan Whitebit borsası, Rus kullanıcılara karşı önceden önlem almaya başladıklarını söyledi.  

Yaptırım listelerini kontrol etme prosedürleri başlatıldı. RUB (Rus rublesi) ile ticaret faaliyetleri kapatıldı. Rusya Federasyonu ve Belarus Cumhuriyeti ülkelerinden kullanıcıların kayıtları askıya alındı.

Rusya’nın 24 Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgalinden bu yana, Rusya’ya ve çıkarlarına yönelik yaptırımlar, her geçen gün açıklanmaya devam ediyor.

Bu yaptırımlar arasında; Rus bankalarına ve devlete ait işletmelere yönelik başlatılan bir yaptırım dalgası, önemli Rus bireylere yönelik hedefli yaptırımlar, ihracat kontrolleri ve Luhansk – Donetsk bölgelerindeki ticaret ve yatırım kısıtlamaları yer alıyor. Bunun yanında seçilmiş bir grup Rus bankası da uluslararası ödeme sistemi Swift‘den yasaklanmış durumda.

Rusya SWIFT

Yine bu haftanın başlarında, Fransa Maliye Bakanı Bruno le Maire, Avrupa Birliği’nin Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kripto paralara yönelmesini engellemek için “önlemler aldığını” söyledi. Dahası, ABD tarafı ise yakın zaman önce, Rusya’nın yasa dışı faaliyetlerini bastırmak için tasarlanmış mevcut bir yürütme emrini temel alan yeni düzenlemeler getirdi. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version