BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan Apple’a Veryansın

CEO Brian Armstrong sosyal medyada Apple’ı hedef aldı.

Yayın:

-

Brian Armstrong

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile Apple’a veryansın etti.

Armstrong, Apple’ın App Store kısıtlamalarıyla mücadele eden diğer şirketlerin ardından, Coinbase’in de yaşadığı sıkıntılar olduğunu söyledi. Bu sıkıntıları da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden duyurmak istediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu.  

Armstrong, birçok firmanın daha sonrasında problem yaşamamak için bu konudaki sıkıntılarını dile getirmediklerini söyledi. Karşılaşılan sıkıntıları Apple ile görüşüp çözmeye çalıştıklarını ancak herhangi bir sonuca varamadıklarını söyledi.

Armstrong, Apple ile yaşadıkları sorunun kaynağı olarak, kullandıkları iOS uygulamalarına kripto para birimi kullanarak para kazanma özelliği ve merkezi olmayan finans uygulamalarına erişme özelliğinin eklenemeyeceğinin bildirilmesini gösterdi. Bunun nedeni olarak ise kullandıkları uygulamanın içindeki gömülü olmayan yazılımda kripto para birimi işlemleri sunmalarının App Store için uygun olmadığının bildirildiğini açıkladı.  

Ayrıca CEO, DeFi ve Dapps’ın, son zamanlarda hızlı bir büyüme gösteren finansal hizmetlerde önemli bir inovasyon alanı olduğundan bahsetti. Dapps veya DeFi uygulamalarının herhangi bir tarayıcı üzerinden erişebilen web siteleri olduğunu da söyledi. Ancak Apple’ın, ios kullanıcılarına bir uygulama aracılığıyla ziyaret edebilecekleri web sitelerinin listesini veremeyeceklerini söylediklerini iletti.

Armstrong, konu ile ilgili olarak Apple müşterilerinin bilinçlendirilmesi gerektiğini öne sürdü. App Store’da kullanılan kripto uygulamalarında eksik görülen bazı alanların ek özellikler ile düzeltildiğini ancak Apple tarafından bu özelliklerin gösterilmediğini söyledi.

Apple’a olan hayranlığında da bahseden Armstrong, uygulama mağazasındaki, özellikle kripto para birimi ile ilgili olarak şirketin yaptığı kısıtlamaların alandaki ilerlemeyi engellediğinden bahsetti. Apple’ın ilerlemeyi engelleyen bu uygulamasından vazgeçerek, yapılacak işleri kolaylaştırmasını talep etti.

Son olarak CEO, borsa kullanıcılarının kripto para kazanmasına ve merkezi olmayan finans uygulamalarının bir listesini görmesine izin vermesi için Apple’a resmi bir talepte bulunacaklarını ve konu ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanması durumunda da bilgilendirme yapacaklarını bildirdi.

Diğer DeFi haberleri içinDeFi Haberleri

Diğer borsa haberleri içinBorsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Coinbase’den Yeni Fee Adımı! Kullanıcılar Ödeyecek!

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Yayın:

-

coinbase kripto para borsası

Kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile birlikte çekim komisyonları ile ilgili önemli bir değişikliğe gittiğini açıkladı.

Tüm kullanıcılarına değişiklik ile ilgili mail yolu ile bir açıklama yapan Coinbase ekibi, çekim komisyonlarının kullanıcılar tarafından ödenmeye başlayacağını belirtmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde çekim komisyonları borsa tarafından karşılanıyor ve kullanıcılar ödeme yapmıyordu.

Fakat bu politikada artık değişikliğe gidilmiş gibi görünüyor.

Özellikle Ethereum tarafında DeFi uygulamaları sebebiyle işlem yoğunluğunun artması, transfer ücretlerinde de ciddi bir artışa sebep olmuştu. Borsaların çekim komisyon ücretlerini önemli derecede artırmasının yanı sıra, bireysel cüzdanlar üzerinden ödenen transfer ücretleri de oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştı.

Coinbase Artık Ödemek İstemiyor

Kullanıcı deneyiminin daha da iyileştirilmesi ve kabul edilebilir transfer süreleri ortaya koymak adına böyle bir adım attığını belirten Coinbase ekibi, artık transfer ücretlerini kullanıcılarından talep edecek.

Transfer talebi sırasında kullanıcıya tahmini bir transfer ücreti sunacağını fakat transferin gerçekleştiği anda gereken ücretin kullanıcıya yansıtılacağını, kısacası ufak değişiklikler gösterebileceğini de açıklamış durumda.

Ethereum tarafındaki yoğunluk hem ücretleri hem de transfer sürelerini artırdı.

Coınbase

Diğer Borsalar da Değişikliğe Gitti

Yaşanan ücret ve süre artışının ardından birçok kripto para borsası da Ethereum tarafındaki transfer ücretlerinde önemli değişikliklere gitmişti.

Özellikle geçtiğimiz ay yaşanan patlama sonrası kripto para borsaları Ethereum ve ERC-20 token transferleri için neredeyse 15 $’lık komisyonlar talep etmeye başlamıştı.

Bu rakamlar ise transfer ücreti talep etmeyen borsalar için oldukça büyük bir maliyet oluşturmuş durumdaydı. Maliyetlerin önüne geçme isteyen Coinbase ekibi de bu sebeple ücretleri kullanıcıya yansıtma kararı almış gibi görünüyor.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.