Muhabbit

Coinbase CEO’su Los Angeles’tan Malikane Aldı!

Coinbase CEO’su 133 milyon $ değerindeki malikaneyi satın aldı!

Coinbase

Coinbase muhabbit

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong, 2021 yılının sonunda Los Angeles’tan milyonlarca dolarlık bir malikane almış.

Yerel bir haber ajansı olan The Wall Street Journal’dan aldığımız bilgilere göre Coinbase CEO’su, aralık ayının sonlarında Los Angeles’taki mülkü Japon girişimci Hideki Tomita’dan 133 milyon $ karşılığında satın aldı.

Los Angeles’ta Coinbase CEO’su Hakkında Konuşuluyor!

Elde ettiğimiz bilgilere göre Tomita, Armstrong’un aldığı malikaneyi 2018 yılında 85 milyon $’a satın almıştı. Bu yapılan yeni satış, Los Angeles bölgesindeki en ciddi satışlardan biri olarak nitelendiriliyor.

Bu arada ev Tomita’dan önce, Seagram’ın sahibi Charles Bronfman’ın kızı Ellen Bronfman’a aitti.

Bununla birlikte Coinbase CEO’sunun satın aldığı 19.000 metrekarelik tesiste tiyatro, spor salonu ve etkinlik odaları gibi bir çok alan mevcut.

Bildiğiniz gibi Armstrong, 2012 yılında Amerikalı yatırımcı Fred Ehrsam ile beraber Coinbase’i kurdu. İşlem hacmi bakımından ABD’deki en büyük kripto para platformu olan şirket, Nisan 2021’de Nasdaq’ta halka arz edilmişti.

Bildirilenlere göre Armstrong, Coinbase’de %19’luk bir hisseye sahip. Kasım 2021 itibarıyla tahmini mal varlığı 14.7 milyar $’ın üzerindeki Coinbase CEO’su, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ile birlikte dünyanın en zengin kripto para yatırımcıları arasında yer alıyor.

Bununla birlikte kripto para borsası Binance’in CEO’sunun geçtiğimiz aylarda Dubai’den ev aldığı bildiriliyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version