Muhabbit

Coinbase, DeFi Projelerini Desteklemek İçin DeFi Alliance’a Katıldı!

Coinbase, DeFi projelerini desteklemeyi amaçlayan grubun en son üyesi oldu.

coinbase muhabbit

coinbase muhabbit

Kripto para borsası Coinbase, merkezi olmayan finans (DeFi) girişimlerini desteklemek üzere kurulan DeFi Alliance’a katıldı. 

Chicago DeFi Alliance adı verilen oluşum, Volt Capital, Jump Capital, CMT Trading ve DRW Trading gibi Chicago merkezli kripto organizasyonları tarafından yaklaşık bir yıl önce kuruldu. İttifakın ilk üyeleri arasında TD Ameritrade, DV Trading, Arca, dYdX ve Compound yer alıyor. Oluşturulan bu ittifakın, ademi merkeziyetçi finans (DeFi) alanındaki girişimcilere ve yeni kurulan şirketlere ticaret ve geçerli düzenlemeler açısından anlamlı destek ve rehberlik sağlamayı hedeflediği belirtiliyor.

DeFi Alliance ayrıca, DeFi alanında yeni ortaya çıkan projelere mentorluk ve destek sağlıyor. Bunun yanında, yeni girişimlere, platformlarını inşa etmek, geliştirmek ve büyütmek için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamayı amaçlayan sekiz haftalık bir program olan Accelerate DeFi’a da ev sahipliği yapıyor. 

Coinbase ekibi bir blog gönderisinde DeFi ile ilgili olarak düşüncelerini şu şekilde belirtiyor:

“DeFi, dijital para biriminin temel öncülüğüne dayalı olarak dijital para birimi kavramını genişletiyor. Ayrıca DeFi, internet erişimi olan herkes için daha açık, özgür ve adil bir finans piyasası yaratma potansiyeline sahiptir.”

Diğer DeFi Haberleri İçinDeFi Haberleri

Diğer Borsa Haberleri İçinBorsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version