Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44308.47
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2374.29
-0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.86
18.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.3
3.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase Haberi Verdi! XRP’ye Elveda Edin!

Borsa, XRP ticaretini 19 Ocak saat 10:00’dan itibaren askıya alacak!

Clock
Paylaş
Coinbase Haberi Verdi! XRP’ye Elveda Edin!

Popüler kripto para birimi borsası Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı yasal işlem başlatmasına karşılık XRP ticaretini askıya alacak!

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal tarafından bugün yayınlanan blog gönderisine göre borsa, XRP ticaretini 19 Ocak saat 10:00’dan itibaren askıya alacak. Coinbase, borsanın piyasa sağlık ölçütlerini korumak amacıyla “ticaretin, gerekirse daha erkenden” durdurulabileceğini de açıkladı. Ek olarak borsa, askıya alımın, Ripple destekli Flare Network’ün token “airdrop”unu etkilemeyeceğini bildirdi.

Grewal, ticaretin askıya alınması sürecinde, müşterilerin para yatırma ve çekme işlemlerini etkilemeyeceğini belirtti. Ayrıca Coinbase Custody ve Coinbase Wallet üzerinde XRP’ye destek kesilmeyecek.

ABD merkezli borsa, 22 Aralık’ta SEC’in Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’e suçlama duyurusu yaptıktan sonra XRP’ye karşı pozisyon alan en büyük borsa oldu.

Bununla beraber dün gece OKCoin, 4 Ocak’tan itibaren XRP ticaretini ve para yatırma işlemlerinin askıya alınacağını duyurdu.

Bazı kripto kullanıcıları, Coinbase gibi büyük bir firmanın kararının piyasada domino taşı etkisi yapacağını düşünüyor.

Bir Twitter kullanıcısı, “Yakında Kraken, Bittrex, Genesis, Grayscale ve Crypto Rating Council’in diğer üyelerinin de bu hareketi yapacağını göreceksiniz” dedi.

Grayscale Investments ise çoktan XRP’den uzaklaşmış olabilir. Bir Twitter kullanıcısına göre, firma artık yeni abonelikleri kabul etmeyecek ve mevcut abonelikleri sonlandırarak, Grayscale XRP Trust’ı kapatacağını bildirdi.

Coinbase duyurusunun ardından, XRP’nin fiyatı %10’dan fazla düşerek 0.23 $’e kadar geriledi.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar