Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41976.64
-4.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2232.89
-4.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.77
6.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.2
-3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase, Kullanıcılarını AWS Sorunları Konusunda Uyarıyor!

Coinbase’den uyarı!

Clock
Paylaş
Coinbase, Kullanıcılarını AWS Sorunları Konusunda Uyarıyor!

25 Kasım tarihinde yayınlanan resmi bir gönderiye göre, Amerika Birleşik Devletleri merkezli büyük kripto para borsası Coinbase, “AWS hizmetlerinin kesintisi sebebi ile bazı sistemlerinde hatalar” ile karşı karşıya.

728×90 muhabbit - Coinbase, Kullanıcılarını AWS Sorunları Konusunda Uyarıyor!300x250 muhabbit - Coinbase, Kullanıcılarını AWS Sorunları Konusunda Uyarıyor!

Coinbase, saatler önce yayınlana duyuruda, o anda yaşanan kesinti dolayısıyla ticaretlerin etkilenmediğini belirtmişti. Fakat yeni yapılan açıklamaya göre bu ifade değişmiş gibi görünüyor:

Yaşadığımız AWS sorunu, Adobe Spark, Flickr gibi platformlar ve çevrimiçi haber siteleri de dahil olmak üzere son 24 saat içinde teknoloji sektörü üzerinde büyük bir etki bıraktı.

Yerel haber ajanslarının paylaştığı manşetlere göre, yaşanan AWS sorunu “internet aleminin bir kısmını etkiledi”.

İşlere Coinbase tarafından bakacak olursak, yaşanan kesinti bir ilk değil. Bu yılın Mart ve Kasım ayları arasında platform, farklı türlerde kesintilere veya değişken bağlantı sorunlarına yol açan 9 ayrı problem kaydetti. Yaşanan bu olaylar, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’u halka açık bir şekilde yanıt vermeye mecbur bıraktı.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1328874993548222465?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1328874993548222465%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcoinbase-warns-users-of-connectivity-issues-due-to-amazon-aws-outage

Armstrong, AWS ile ilgili son olay ve bunun hizmetleri üzerinde etkisi hakkında bir açıklama yapmadı. İki gün önce yaşanan XRP fiyat dalgalanmasında, borsanın resmi durum sayfasında görünmemesine rağmen, sorun yaşandığı da kayıtlara geçmiş durumda.

Dedikodular ve Bitcoin Fiyatı

Geçtiğimiz saatlerde, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter üzerinden spekülatif bir bilgi paylaşımı yaparak bir flood hazırladı.

Flood’un içeriği, ABD’nin Non-Custodial cüzdanları yani private key sahibi olan cüzdanları regülasyona tabi tutulma arzusu ile ilgili.

Aşağıda kripto ve blockchain alanında fenomen olan Squanch’ın konu ile ilgili flood’unu okuyabilirsiniz.

Tüm bu spekülatif açıklamalar ile beraber, Bitcoin’in fiyatı birkaç saat içinde %10-15 oranında eridi.

Bakalım ilerleyen günlerde ABD hükümetinden bir karar ya da açıklama görecek miyiz?

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar