BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Coinbase Müşteri Verilerini İngiltere Vergi Dairesi ile Paylaştı!

Coinbase, müşteri bilgilerinin bir kısmını İngiliz vergi dairesi ile paylaşacak!

Yayın:

-

Vergi Dairesi

Coinbase, müşteri verilerini İngiliz vergi dairesi, Majesteleri’nin Vergi ve Gümrük Dairesi (HMRC) ile paylaşacak!

Bu paylaşım durumu, 2019/20 vergi yılında 5.000 £ değerinden fazla kripto para alan Birleşik Krallık vatandaşlarını kapsıyor.

Coinbase, 2 Ekim’de Birleşik Krallık kullanıcılarına hesap bilgilerini HMRC ile paylaşacağını bildiren bir e-posta gönderdi. Borsa, vergi dairesinin başlangıçta 2017 yılına kadar uzanan tüm Birleşik Krallık müşterileri ile ilgili kayıtları istediğini, ancak vergi dairesinin isteğini daha sonra “kapsamı daraltılmış ve revize edilmiş bir plan” ile sonuçlandırdıklarını açıkladı.

Revize edilmiş plan, 2019/20 vergi yılında bir Birleşik Krallık vatandaşının Coinbase hesabına 5.000 £’dan daha fazla para ile dijital varlık satın alması durumunda ifşa edilmesini gerektirmekte.

Coinbase, HMRC talebinin İngiltere’deki müşterilerinin %3’ünden azını etkileyeceğini söylüyor. Coinbase borsasının bir sözcüsü, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

Bu talepler, finansal hizmet şirketleri için gayet olağan durumlardır. HMRC ile yaptığımız bir dizi olumlu görüşme ile daha sınırlı bir açıklama planı üzerine anlaşma sağladık.

Bir HMRC sözcüsü, yetkili makamın “vergi sisteminin bütünlüğünü iyileştirmek ve kazançlarını beyan etmeyenleri belirlemek” için çeşitli kaynaklardan düzenli bir şekilde bilgi topladığını belirtti.

Raporda, müşteri bilgileri taleplerinin eToro ve Cex.io gibi diğer kripto platformlarına da gönderildiği bildirildi.

Yeni Zelanda’da ülkenin vergi kurumu olan Yurt İçi Gelir Dairesi (IRD), kripto şirketlerinden müşterilerinin kişisel bilgilerini, kripto para varlıklarını ve sahip oldukları varlıkların türlerini açıklamalarını istiyor.

ABD’de Milli Gelir Servisi’de (IRS) işlemlerini doğru bir şekilde rapor etmeyen kripto yatırımcılarına uyarı yazısı göndermekte.

Vergi dairelerinin kripto para borsaları üzerinde kurdukları bu baskı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir uygulama gerekli mi?

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Küresel kripto para borsası Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara dağıtılacak olan Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan paylaşımda Binance, Spark dağıtım furyasına katıldığını açıkladı.

Küresel kripto para borsasının Twitter hesabından yapılan paylaşımın yanı sıra sayfasında Airdrop’un nasıl gerçekleşeceğini de açıkladı. 11 Aralık 22:00 itibarıyla XRP para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulacağı ve cüzdanlardaki XRP miktarları için ekran görüntüsü alma işleminin başlatılacağı belirtildi. Ekran görüntüsü alım işlemleri bittiği anda para yatırma ve çekme işlemlerinin devam ettirileceği, Spark dağıtımının da 12 Aralık’ta başlatılacağı açıklandı.

Bitstamp ve Crypto.com’un ardından Binance’in de Spark Airdrop’unu destekleyeceğini açıklamasıyla birlikte gözler diğer büyük kripto para borsalarına döndü.

Kasım ayının başında elinde XRP tutan yatırımcılara, Flare Network’ün token’ı SPARK’ın 1:1 oranında dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Ardından teker teker kripto para borsalarının desteğini alan airdrop’un 12 Aralık tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri
Daha fazla kripto para borsalarından haberler için: Borsa HaberleriOKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni GAL Paribu’da Listeleniyor!

Galatasaray ile Socios.com işbirliği ile ortaya konan GAL Token, Paribu’da işlemlere başlayacak.

Yayın:

-

galatasaray

Galatasaray’ın kripto parası GAL, Paribu’da listeleniyor.

Galatasaray ile Socios.com işbirliği ile ortaya konan GAL Token, Paribu’da işlemlere başlayacak.

Bugün saat 13.00’da Türk Telekom Arena’da gerçekleşecek basın toplantısı ile birlikte resmiyete kavuşacak olan listeleme oldukça büyük önem taşıyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın katılımıyla basın toplantısı ve imza töreni gerçekleştirilecek.

GAL Fan Token an itibarıyla 3.07 $ seviyelerinden işlem görmekte. Son 24 saat içinde 300,000 $’lık işlem hacmi ile işlem gören taraftar tokeni Chiliz borsasının ardından Paribu’da da işlem görmeye başlayacak.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.