Muhabbit

Coinbase San Francisco Merkez Ofisini Kapatıyor!

Coinbase, evden çalışmaya teşvik ediyor!

Coinbase

Coinbase NFT

Geçtiğimiz günlerde Nasdaq’ta listelenen kripto para borsası Coinbase, San Francisco’daki merkez ofisini kapatma kararı aldı!

Coinbase Çarşamba günü yaptığı açıklamada, artık tamamen uzaktan çalışma modeline uyum sağlamak istediğini belirtmişti. Bu açıklamadan sonra ana merkezini kapatma kararı ise, çalışanlar için sürpriz olmasa gerek.

Coinbase, “Merkezi olmayan iş gücümüze odaklanmayı her zamankinden daha fazla istiyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı. Şirkete göre bu karar, hiçbir ofisin resmi bir genel merkez haline gelmemesini sağlamak adına atılan önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. Firma, bunun yerine çalışanlarına istedikleri şekilde çalışabilecekleri küçük ofislerden oluşan bir alan sağlama niyetinde.

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, Şubat 2021’de firmanın uzaktan çalışma arzusunu ve merkezsizlik niyetini resmi olarak açıklamıştı. Firma, o sırada Coinbase çalışanlarının %52’sinin şirkete ofis dünyasından katılım sağladığını söylemişti. Bu arada belirtilenlere göre, Coinbase çalışanlarının %95’inin uzaktan çalışma hakkı olacak.

Brian Armstrong, konu hakkında şu sözleri söyledi:

Çoğu San Francisco’da olmak üzere, ülkenin ve dünyanın dört bir yanında çalışanımız var. Coinbase, Ocak 2020’den bu yana dünya çapında 250 çalışanının konumunu değiştirdi ve 150 kiş San Francisco’dan ayrıldı.

Coinbase’in uzaktan çalışma hareketi, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in duruşunu yansıtıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 2019’da ofis ve genel merkez mantığının “SMS ve MMS gibi eski kavramlar ile” benzerlik gösterdiğini söylemişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version