Muhabbit

Coinbase’den Dai (DAI) Atağı! Coinbase Commerce Nedir?

Yeni yapılan duyuru ile birlikte Coinbase Commerce, artık satıcı ödemeleri için Dai desteği verecek.

Coinbase’den yeni bir Dai (DAI) atağı geliyor. Yeni yapılan duyuru ile birlikte Coinbase Commerce, artık satıcı ödemeleri için Dai desteği verecek.

Coinbase’in ticari ödeme kolu Coinbase Commerce perakende ve DeFi’yi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu ama doğrultusunda bir DeFi çözümü olan stablecoin Dai, artık kullanılabilir durumda. Konuyla alakalı açıklama yapan MakerDao, perşembe günü itibariyle Dai’nin sisteme tam anlamıyla dahil edildiğini ve artık çevrimiçi satıcılar veya Shopify, WooCommerce gibi satış platformlarında kullanılabildiğini duyurdu.

Bu girişim ile birlikte satıcılara kriptonun gelişen ve parlayan yüzü DeFi ve Dai tanıtılacak, aynı zamanda işletmeler ve DeFi DApp’ları arasındaki bağlantı kurulmuş olacak.

Coinbase Commerce Nedir

Coinbase Commerce, satıcılar için kripto para birimlerini işlerine entegre etmeye yarayan çevrimiçi ve ücretsiz bir hizmet olarak tanımlanabilir. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), BitcoinCash (BCH) ve Litecoin (LTC) ile işlemlerine başlayan platform sonrasında Circle’ın stablecoini USD Coin’i (USDC) platformuna eklemişti.

Yeni entegrasyonla beraber satıcılar, aldıkları Dai’leri, Dai Savings Rate (DSR) sözleşmesine aktararak faiz kazanabilecekler. DSR faiz oranı Subat ayının başlarında 7,5 seviyelerine yükselmişti. MakerDao bu entegrasyon sonucunda Dai’nin daha fazla benimseneceği görüşünde.

MKR Tools’a göre şu anda Dai için, 435,000 Ethereum kilitlenmiş durumda. Bu da yaklaşık olarak 117.4 milyon dolar ediyor. Burada tutulan Ethereum’ların karşılığı olarak piyasada Dai bulunuyor. Dolayısıyla Ethereum fiyatı arttıkça bu da Dai miktarının artmasına neden oluyor.

Coinbase entegrasyonu ile Dai, potansiyel olarak 4 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Bu kişiler Dai kullanmayı tercih ederlerse, benimsenme adına çok büyük bir adım atılmış olacak. Bu miktar bir DeFi projesi için, büyük önem arz edem bir rakam olarak kabul edilebilir. Aynı zamanda 2018 ile 2019 yılları karşılaştırıldığında Coinbase Commerce ödemelerinin, %600 artışla 135 milyon dolar seviyelerinin üzerine çıktığı şirket tarafından vurgulanmış durumda. Bu artışın bu yıl için de gerçekleşmesi şirketin ana beklentisi. Bu nedenle çalışmalarını hızlandırmış durumdalar. Böyle bir artış tekrar gerçekleşirse büyük bir ticaret hacimine ulaşılabilir. Önümüzdeki dönemde bu entegrasyonun ne kadar verimli olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Son Yazılar

Exit mobile version