Muhabbit

Coinbase’den Üç Ay İçinde 150 Bin Bitcoin Çıkışı Oldu!

Borsalardan Bitcoin çıkışı devam ediyor.

coinbase

Son günlerde birçok Bitcoin yatırımcısı uzun vadeli sahipler haline gelmeye başladı. Dijital para analiz platformu Glassnode’dan alınan verilere göre, 2021 yılının başından bu yana önemli sayıda Bitcoin’in önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’den ayrıldığını gösteriyor.

Bitcoin

Kripto para borsalarında daha az Bitcoin bulunması, BTC piyasasını bir yükseliş trendine götürebilir. Çünkü bu durum yatırımcıların sahip oldukları Bitcoin’lerini satmamak üzere tuttukları anlamına gelebilmektedir.

Glassnode verilerine göre, Ocak ayı başlarında kripto para borsası Coinbase 970 binin üzerinde BTC bakiyesine sahipti. Ancak, üç aydan kısa bir süre içinde Coinbase’in Bitcoin bakiyesi 150.000 BTC’nin üzerinde azaldı. Bu, yaklaşık 8 milyar dolarlık  Bitcoin’in borsadan transfer edildiği anlamına geliyor. Bu transferler diğer kripto para borsalarına çekilmiş olabileceği gibi, kullanıcıların dış cüzdanlara veya soğuk cüzdanlara transfer ettiği anlamına da gelebilmektedir.

Bilindiği üzere Bitcoin’in piyasa değerindeki son yükselişinin ortasında, birçok yatırımcı, BTC’lerini güvenlik nedenleriyle harici cüzdanlara taşımayı tercih etti. Bunun son örneği olarak 26 Mart tarihinde Coinbase borsasından milyonlarca dolar değerinde Bitcoin transfer edildi.

Analiz platformu CryptoQuant’a göre, tüm borsalardaki Bitcoin bakiyesi aylardır azaldığı için bu durum daha da belirgin hale geliyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu, BTC yatırımcılarının uzun vadeli Bitcoin sahibi olmak istemeleri olasılığının bir göstergesi olabilir.

Başka bir veriye göre Mayıs 2020’den bugüne kadar, tüm kripto para borsalarında tutulan Bitcoin sayısında 2,9 milyon BTC’den yaklaşık 2,3 milyon BTC‘ye bir düşüş gözlemlendi.

Bitcoin

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version